Jedzenie na wakacjach – pizza

Pizza to dziś jedno z najpopularniejszych dań świata. Genialnie prosta i smaczna sprawdza się w każdych warunkach. Na naprawdę pyszną pizzę nie musimy wybierać się do Italii, jednak aby kulinarna uczta na wakacjach dostarczyła wyłącznie przyjemnych wrażeń, pizzę najlepiej jadać w dobrej pizzerii.

Nie tylko włoska

pizza
fot. kochamtrojmiasto.pl

Choć za kolebkę pizzy powszechnie uznaje się Włochy, zdaniem wielu jej historyczne początki sięgają czasów starożytnych. Gniecionym plackiem z ziołami mieli raczyć się już egipscy faraonowie oraz starożytni Grecy. Dziś te potrawy moglibyśmy uznać co najwyżej za dalekich krewnych pizzy. Prawdziwa włoska pizza z sosem pomidorowym narodziła się w Neapolu w XIX w., a jej proste składniki tworzące barwy narodowe rozbitej w tym czasie Italii mocno związały ją z włoską tradycją. Choć dziś pizzę jada się na całym świecie, a niemal każda restauracja ma jej własną odmianę, nadal najlepiej smakuje w swojej ojczyźnie – Italii.

Pizza na wakacjach

pizza
fot. gappen.at

Dziś pizza to jedna z najpopularniejszych potraw na świecie i, niestety, często niezbyt zdrowych. W odróżnieniu od dzisiejszych, pierwsze włoskie pizze zawierały niewiele składników, zapewne nie były też tak kaloryczne. Na pizzerię możemy trafić w każdym turystycznym kurorcie i właśnie pizzę wybieramy najczęściej, gdy chcemy pozwolić sobie na smaczny i sycący posiłek. Choć na wakacjach pizza smakuje niemal zawsze, na włoską ucztę lepiej poszukać sprawdzonej sieci pizzerii (http://www.entuzjascipizzy.pl/), w której serwowane są dania ze składników wysokiej jakości.

Zdjęcie główne: www.kralka-ig.pl

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading