Jaki kominek do domu?

Przytulne, ciepłe wnętrze domu w czasie mroźnej zimy to podstawa. Doskonałym uzupełnieniem istniejącej instalacji grzewczej może być biokominek. Wkłady kominkowe lub kominki wolnostojące stanowią dodatkowe źródło ciepła w zimie oraz w okrasach przejściowych, są dekoracyjne i tworzą niezwykły nastrój. Choć coraz częściej montuje się je w zwykłych domach jednorodzinnych, bez kominka trudno wyobrazić sobie drewniany domek wczasowy.

Jak wybrać?

biokominek
fot. projektoskop.pl

Wybierając biokominek do domu jednorodzinnego lub drewnianego domku, trzeba zastanowić się nad tym, czy kominek ma być głównie dekoracją czy ma ogrzewać cały dom. Zgodnie z obowiązującym prawem kominek nie może być jedynym źródłem ogrzewania domu, jednak dzięki podłączeniu do centralnego ogrzewania może uzupełnić system ogrzewania, a nawet obniżyć jego koszty. Duże znaczenie mają także parametry techniczne: powierzchnia jaką chcemy ogrzewać oraz wymiary przewodu kominowego. Ceny wkładów i kominków różnią w zależności od materiału wykonania, osprzętu potrzebnego do instalacji oraz obudowy.

Powietrzny czy z płaszczem wodnym?

biokominek
fot. biokominki.2m3.pl

Kominki można podzielić na dwa podstawowe typy: powietrzny i z płaszczem wodnym. Kominek z płaszczem wodnym na pierwszy rzut oka niczym się nie wyróżnia, jednak w przeciwieństwie do zwykłych kominków ogrzewa nie powietrze, ale wodę. Między podwójnymi ściankami znajduje się przestrzeń wypełniona wodą, która przepływa do instalacji grzewczej rozprowadzając ciepło. Kominki z płaszczem wodnym mogą stanowić dobre uzupełnienie dla wielu rodzajów instalacji grzewczych. Więcej o wkładach kominkowych i kominkach wolnostojących: https://kratki.pl/pl/kategoria/biokominki

Zdjęcie główne: www.kominki.ratur.com.pl

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading