Jak sobie radzić z odciskami na wakacjach?

Co prawda, górskie wędrówki czy wielogodzinne spacery i zwiedzanie są pasjonującym sposobem na spędzenie czasu na wakacjach, ale dla naszych stóp mogą okazać się dużym obciążeniem. Pod koniec aktywnie przeżytego dnia możemy odczuwać nie tylko zmęczenie, ale także bolesne pęcherze i odciski na stopach.

Nie tylko wygodne buty

odciski

fot.biegologia.pl

Odciski i pęcherze to jedna z najczęstszych przypadłości dopadających nas podczas aktywnie spędzanych wakacji i niestety jedna z najprzykrzejszych. Są skutkiem długotrwałego nacisku lub tarcia na na naskórek. Trudno wyobrazić sobie, aby długi marsz z bolesnymi bąblami na stopach mógł przynieść satysfakcję. Dlatego, jeśli na wakacjach planujemy dużo chodzić, warto wcześniej pomyśleć o wygodnym oddychającym obuwiu i bawełnianych skarpetkach. Niestety, dobre buty nie zawsze są w stanie uchronić nas przed odciskami, dlatego do walizki lepiej też spakować maści i specjalne plastry na odciski.

Ważne dobre plastry

odciski

fot. zdrowie.wp.pl

Jeśli chcemy uchronić się przed bólem powodowanym przez pęcherze i odciski, ważne jest aby używać produktów przeznaczonych specjalnie do tego celu. Zwykły plaster nie zabezpieczy nas na długo, a w dodatku nie jest w stanie odizolować bolesnego miejsca od dalszych otarć. Niektóre plastry na odciski są stworzone tak, by nie tylko tworzyć bezpieczną warstwę zapobiegającą naciskom, ale także szybko złagodzić ból. Plastry Compeed (https://www.compeed.pl/ochrona-stop/plastry-na-odciski), dzięki technologii hyrdokoloidowej, utrzymują odpowiedni poziom nawilżenia i działają jak druga skóra. W ten sposób nie tylko ekspresowo likwidują nieprzyjemne odczucia, ale także szybko zmiękczają odciski i umożliwiają ich łatwe usunięcie.

Zdjęcie główne: www.ingliszkomon.blogspot.com

 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)