Jak się przygotować do podróży z psem?

Wyjazd na wakacje dla właścicieli psów może być nie lada kłopotem. Z jednej strony pojawia się pragnienie solidnego wypoczynku i zmiany otoczenia, z drugiej niechęć do pozostawienia swojego ukochanego pupila u obcych opiekunów. Sprawdźcie co będzie niezbędne, gdy wybieracie się na podróż z psem.

Ważny paszport

podróż z psem

fot. podroze.gazeta.pl

Podróżowanie z psem po Polsce w zasadzie nie wymaga żadnych dodatkowych formalności. Oczywiście, w przypadku podróży po kraju warto zadbać, aby nasz pupil był w dobrej kondycji i posiadał wszystkie ważne szczepienia. Jeśli wybieramy się w podróż zagraniczną, dodatkowo potrzebne będzie wyrobienie psu paszportu i założenie czipa, które ułatwi identyfikację czworonoga. Z czipem i paszportem w krajach UE nasz ulubieniec może podróżować tak samo swobodnie, jak pozostali członkowie rodziny.

Psia toaleta

podróż z psem

fot. podroze.gazeta.pl

W czasie podróży psy dusząc tracą dużo wody, dlatego podstawowym elementem psiego bagażu musi być miska z wodą. Jeśli zwierzę jest przewożone w transporterze, warto go wyposażyć w odpowiednie poidełko. Choć na pierwszy rzut oka wydaje się to oczywiste, warto pamiętać, że pies w podróży musi mieć możliwość załatwienia swoich wszystkich potrzeb, dlatego w wakacyjnym zestawie dla psa nie może zabraknąć plastikowych toreb, dzięki którym posprzątamy po psie na postoju, w parku czy na polu namiotowym. Dla zachowania higieny w aucie warto pamiętać o nawilżanych chusteczkach i sprayu do czyszczenia.

Wbrew pozorom, podróż z psem może być prawdziwą przyjemnością. Większość czworonogów lubi podróżować autem, dlatego jeśli nie zapomnimy o dobrze skompletowanym bagażu naszego pupila, wakacje z psem mogą wspaniałym doświadczeniem. Więcej o tym, jak przygotować się na podróż z psem tutaj: http://www.purina.pl/friskies/psy/moj-pies/podrozowanie-z-psem

Zdjęcie główne: www.hotelatos.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)