Grill elektryczny, węglowy, gazowy – najważniejsze zalety

Grillowanie to jeden z najprzyjemniejszych sposobów spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, także podczas wakacyjnych kempingów, biwaków, weekendowych wypadów za miasto. Idealny grill na wyjazdy powinien być wytrzymały, a jednocześnie lekki, łatwy w transporcie i montażu. Który rodzaj grilla sprawdzi się w tej roli najlepiej?

grill elektrycznyWybór grilla na wyjazdy to kwestia indywidualna, jednak przed zakupem na pewno warto zadać sobie kilka pytań, które pomogą podjąć najlepszą decyzję. Czy grill ma służyć wyłącznie na wyjazdy? Może bardziej praktyczne będzie urządzenie o uniwersalnym zastosowaniu? Czy w miejscu, w którym będziecie grillować znajduje się dostęp do energii elektrycznej? Czy w swoim samochodzie macie wystarczająco dużo miejsca na transport grilla i niezbędnego paliwa?

Kiedy przeanalizujecie swoje oczekiwania odnośnie grilla, warto przyjrzeć się poszczególnym rodzajom tych urządzeń, które najlepiej nadają się do transportu. Oto ich najważniejsze cechy.

Elektryczny
Najbardziej nowoczesnym i poręcznym rozwiązaniem jest grill elektryczny. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, o różnej rozpiętości form. Dzięki pomysłowej konstrukcji, mimo niewielkich rozmiarów, grill elektryczny jest w stanie zmieścić nawet kilkadziesiąt porcji jedzenia. Zdecydowanie wart polecenia wszędzie tam, gdzie znajduje się dostęp do sieci elektrycznej.

Węglowy
Tradycyjny grill węglowy jest na pewno mniej wygodny w transporcie niż grill elektryczny, choć nadal jest to najpopularniejszy rodzaj grilla. Jego największą zaletą w czasie wyjazdów jest możliwość rozpalenia w każdym miejscu, oczywiście niezbędny jest do tego worek z węglem i podpałka.

grill elektrycny

Gazowy
Grillowanie na gazie jest uznawane za ekonomiczne i wygodne, ze względu na brak problemów z rozpaleniem i możliwość kontrolowania temperatury. Szukając grilla na wakacyjne wyjazdy, trzeba jednak pamiętać, że grill gazowy traktowany jako przenośny, wymaga transportu butli z gazem. Jest to dobre rozwiązanie np. podczas podróży kamperem lub przyczepą kempingową.