Grill dla turysty – jaki wybrać?

Grill znajduje zastosowanie nie tylko w ogrodzie, na działce i balkonie, ale także podczas wyjazdu na urlop. Oczywiście, grill turysty powinien spełniać odpowiednie warunki, ale na rynku dostępnych jest obecnie wiele modeli, które doskonale sprawdzą się podczas bliskich i dalekich wypraw.

Wybór grilla to temat-rzeka. Rodzaje, parametry, budowa i dodatkowe akcesoria to bardzo istotne kwestie, które warto przeanalizować przed kupnem grilla. Jednak jeśli myślicie o zakupie sprzętu dla turysty, oto kilka cech, które będą szczególnie się liczyć.

grill

Grill turysty powinien zajmować jak najmniej miejsca. Na rynku dostępne są bardzo poręczne, niewielkie grille turystyczne, jednak równie dobrze sprawdzić się może prosty i mobilny grill typu hibachi. Rodzaj grilla na wakacje najlepiej dostosować do naszych potrzeb i środka lokomocji, którym podróżujemy.

Podczas wyjazdu szczególnie znaczenie będzie mieć rodzaj paliwa jakie jest stosowane w grillu. Grille węglowe można rozpalić wszędzie, pod warunkiem, że oprócz urządzenia mamy ze sobą worek węgla. O wiele wygodniej będzie podróżować z grillem elektrycznym, choć ten wymaga dostępu do sieci.

Może wydawać się, że dobre oparcie to mniej istotna cecha grilla, jednak nie warto jej pomijać. Stabilne nóżki i kołeczka zapewniają bezpieczeństwo nawet na nierównym terenie. Trzeba o tym pamiętać nie tylko w przypadku grilla turystycznego, ale także ogrodowego – tutaj warto wziąć pod uwagę bardziej profesjonalne urządzenia, jak np. te grille w Makro, które oprócz szerokiego rusztu posiadają dopasowane nóżki i kółka z dobrych materiałów.

grill

Na koniec nie zapominajmy o dodatkowym wyposażeniu, jak choćby specjalne patelnie i tacki, dzięki którym grillowanie będzie komfortowe i bezproblemowe bez względu na warunki.