Grecja – 5 najlepszych miejsc na wakacje 2018

Uwielbiana przez turystów Grecja także w nadchodzącym roku może okazać się najchętniej wybieranym, wakacyjnym kierunkiem naszych rodaków. Jeśli już szukacie miejsca na urlop w otoczeniu rajskich krajobrazów i starożytnych budowli, oto 5 propozycji zlokalizowanych w Grecji.


Korfu – ekskluzywna i romantyczna wyspa o szlachetnym, górzystym krajobrazie. Upodobała ją sobie austriacka cesarzowa Sisi, ludzie sztuki i filmu.


Rodos – z miastem o tej samej nazwie, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa Narodowego UNESCO, to wyspa o łagodnym klimacie, pełna bujnej zieleni.

Kreta – najsłynniejsza grecka wyspa to kolebka starożytnej kultury, przyciąga turystów nie tylko swoimi niesamowitymi zabytkami, ale także urokliwymi wioskami i kilometrowymi plażami.


Kos – miejsce idealne zarówno dla miłośników zwiedzania – znajduje się tu choćby średniowieczna forteca joannitów, ale także surferów, miłośników plażowania i dobrej zabawy do białego rana.


Zakynthos – wyspa jest nazywana „diamentem Morza Jońskiego” nie bez przyczyny –  znajdują się na niej łuki skalne, groty i piękne plaże, które słyną ze zdrowotnych właściwości.

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading