Gdzie w góry z dzieckiem? Propozycje wędrówek dla dużych i małych

Późna wiosna i lato to doskonały czas na górskie wędrówki, także dla najmłodszych piechurów. Jeśli pasją pokonywania górskich szlaków chcecie zarazić swoje pociechy, wspólne wędrowanie warto zacząć jak najwcześniej, oczywiście pod warunkiem wyboru szlaków dostosowanych do możliwości dzieci oraz zachowania wszelkich zasad ostrożności.

W polskich górach nie brakuje szlaków, na których radę da sobie nawet cztero- lub pięcioletni brzdąc. Co prawda, wiele zależy to od kondycji, przyzwyczajeń i humoru małego turysty, ale pasję do gór warto zaszczepiać w dzieciach jak najwcześniej, bo to nie tylko okazja do wspólnego spędzania czasu, ale także kontakt z dziką przyrodą oraz nauka wytrwałości i cierpliwości.

Aby przygoda z górami rozpoczęła się dla malucha przyjemnie, na początek warto wybrać proste szlaki, najlepiej urozmaiconymi ciekawymi atrakcjami.

Karkonosze, z mnóstwem legend i ciekawych podań, wodospadami oraz fantastycznymi skalnymi kształtami to świetne miejsce na pierwszy wypad w góry. Z Szklarskiej Poręby i Karpacza wiedzie wiele szlaków, wygodnych dla kilkulatków i dzieci noszonych w nosidłach.

W Beskidzie Śląskim można nie tylko pochodzić (Skrzyczne, Równica) ale także zapewnić dzieciom dodatkowe atrakcje, jak wjazdy kolejkami linowymi i krzesełkowymi, liczne muzea, baseny, parki atrakcji. To dobre miejsce na wyjazd, jeśli nie macie pewności, czy wędrowanie po górach spodoba się waszym pociechom.

Z malcem warto wybrać się także w Tatry. Tutaj atrakcji nie zabraknie, zwłaszcza jeśli wybierzecie się do stolicy polskich gór, czyli Zakopanego. Nawet w Tatrach można znaleźć jednak trasy, na których poradzą sobie małe dzieci, przede wszystkim doliny (Chochołowska, Kościeliska), Ścieżka pod Reglami, czy na Rusinową Polanę.

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading