Gdzie na ferie – Bieszczady

Jeśli marzycie o zimowej wyprawie w góry, ale odstrasza was wizja urlopu w zatłoczonym kurorcie, dobrym kierunkiem mogą być Bieszczady. Ten coraz popularniejszy, ale wciąż kameralny zakątek Polski zimą ma do zaoferowania świetne warunki narciarskie, przepiękne widoki i upragniony spokój.

Raj dla narciarzy biegowych

bieszczady
fot. tematy.podroze.gazeta.pl

W Bieszczadach jest wiele niezwykłych miejsc, które warto polecić na zimowy pobyt. Ustrzyki Dolne to jedna z najbardziej popularnych, a przy tym nadal spokojnych miejscowości. To dobre miejsce zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych miłośników nart. Na wytrawnych narciarzy czeka tu trasa zjazdowa z homologacją FIS na slalom gigant. W Ustrzykach, tak jak w całych Bieszczadach, panują idealne warunki dla narciarstwa biegowego i ski-tourowego. Odwiedzający Ustrzyki mogą liczyć na rozwiniętą bazę turystyczną. W wolnym czasie warto zajrzeć do Muzeum Bieszczadzkiego Parku Narodowego i Baru Niedźwiadek z pyszną kuchnią regionalną.

Na końcu świata

bieszczady
fot. gory.pl

W Bieszczadach jest mnóstwo miejsc, w których z łatwością możemy zapomnieć o zgiełku świata. Jednym z nich jest Bystre. Cichy górski zakątek jest zlokalizowany w dolinie Jabłonki. To niezwykle urokliwe, otoczone górami i lasami miejsce to gwarancja ciszy i spokoju, o które trudno w miejscowościach, takich jak Zakopane czy Krynica-Zdrój. Narciarze mają tu dyspozycji wyciąg orczykowy i dwie trasy zjazdowe. Działa tu także szkółka narciarsko -snowboardowa, a w pobliżu znajdują się stadniny i stajnie, gdzie możemy podszkolić swoje umiejętności jeździeckie.

Zdjęcie główne: www.bieszczady-zima.pl