Gdzie na bożonarodzeniowy jarmark?

Jarmarki bożonarodzeniowe w zachodniej części Europy mają długą i bogatą tradycję. U nas pojawiły się stosunkowo niedawno, jednak dzięki niezwykłej atmosferze i szerokiej ofercie wyjątkowych produktów szybko zyskały popularność wśród mieszkańców miast i przyjezdnych.

snow-ball-531041_960_720

W jarmarkach bożonarodzeniowych jest jakiś niezwykły urok, którego trudno szukać gdzie indziej. Świeże i pyszne regionalne produkty, oryginalne dekoracje, grzane wino, korzenne smakołyki to ulubione, choć nie wszystkie atrakcje jarmarków. Jeśli chcecie znaleźć wyjątkowe prezenty dla bliskich, kupić coś pysznego na świąteczny stół, a przede wszystkim poczuć niepowtarzalny przedświąteczny nastrój, koniecznie wybierzcie się na jeden z nich.

8239836934_e92e996670_b

Warszawa
Jarmark odbywa się na Barbakanie oraz od Pl. Zamkowego do ul. Wąski Dunaj i potrwa do 8.01. Na stoiskach można znaleźć m.in. gorące wędliny, wypieki, rękodzieło i grzane wino.

Wrocław
Tutejszy jarmark odbywa się na Rynku i jest uznawany za jeden z najpiękniejszych. Oprócz zrobienia zakupów można tu wziąć udział w rożnego rodzaju atrakcjach, ale tylko do 22.12.

Kraków
Tradycyjny krakowski targ świąteczny na Rynku Głównym to okazja do zakupu wielu wspaniałych ozdób choinkowych, świątecznych dekoracji, a także wyrobów artystycznych, które będą doskonałym prezentem dla wielbicieli rękodzieła. Oczywiście, nie brakuje przysmaków oraz pysznego grzanego wina. Jarmark kończy się 26.12.

Poznań
W stolicy Wielkopolski jarmark odbywa się na Placu Wolności i na Starym Rynku i trwa do 23.12. To, co czyni go wyjątkowym to przede wszystkim zabudowa imitująca świąteczną wioskę oraz bożonarodzeniowa piramida.

Źródło: www.polska.travel

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading