Gdynia – miasto do życia

Gdynia-Pride-Itself-On-Such-Long-and-Accessible-BeachesChoć Gdynia to miasto o stosunkowo krótkiej historii, dziś jest jednym z najważniejszych miast polskiego wybrzeża. Znakomite położenie, lokalne atrakcje, liczne ośrodki gospodarki, handlu międzynarodowego, nauki i kultury, sprawiają że jest atrakcyjnym miejscem zarówno na pobyt krótkotrwały, jak i stały.

Skwer w GdyniKurort z tradycją
Prawdziwy rozkwit Gdynia, która przez wieki była jedynie niewielką rybacką miejscowością, przeżyła w latach 20-tych ubiegłego wieku. Właśnie wtedy, dzięki ogromnym inwestycjom odradzającego się polskiego państwa, w ekspresowym tempie powstał w Gdyni najważniejszy port na Bałtyku. Wielbiciele urokliwych nadmorskich zakątków zalety miejscowości dostrzegli już wcześniej. Zanim Gdynia zamieniła się w prężnie działający port, przyciągała rzesze letników, wśród których były znane osobistości tamtych czasów. Stefan Żeromski, który obserwacje intensywnych przemian i rozwoju Gdyni uwiecznił w powieści Wiatr od morza.

Najlepsze do życia
Popularność Gdyni nie należy jednak wyłącznie do przeszłości. Dziś miasto jest jedynym z ulubionych nadmorskich kurortów polskich plażowiczów, a jednocześnie ośrodkiem prężnie rozwijającym się w wielu dziedzinach. Chyba najlepiej o zaletach Gdyni świadczą opinie jej mieszkańców, dzięki którym w ostatnio przeprowadzonym rankingu najlepszych miast do życia Gdynia zajęła pierwsze miejsce. Gdynianie byli zadowoleni m.in. z dbałości władz miasta o zabytkową modernistyczną zabudowę oraz budowy nowych osiedli, ulokowanych w najbardziej urokliwych zakątkach miasta. Niektóre z ofert nowoczesnych mieszkań w Gdyni można obejrzeć tutaj: http://www.polnord.pl/inwestycje-w-sprzedazy/gdynia

źródło obrazka: www.goista.com

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading