Gdy nadejdzie długi weekend

Długie weekendy sprzyjają jesiennym spacerom po lesieDługi weekend to okazja, by odpocząć od obowiązków zawodowych. Gdy do soboty i niedzieli dołącza świąteczny piątek lub poniedziałek, mamy trzy dni, żeby cieszyć się życiem z dala od szkoły czy pracy. Ludzie mają różne sposoby na spędzenie tych dni. Lepiej jednak nie planować szybkiego remontu czy choćby tylko mycia  okien, nie wspominając już o włóczeniu się po centrach handlowych. Powinien to być czas – jak to się teraz mówi –  na ładowanie akumulatorów. A gdzie je „ładować”?  Obserwacje dowodzą, że jak Polska długa i szeroka, kto żyw wyrusza na działkę, na wieś i tam rozpala grilla. Ogrody, ogródki w długie weekendy mamy spowite dymem z palenisk i zapachem przypalonego tłuszczu. Można i tak, bo przy okazji są jeszcze nocne rodaków rozmowy, czyli spotkania z przyjaciółmi, dla których na co dzień brakuje nam czasu.
Znawcy twierdzą, że najlepiej odpoczywa się z dala od domu, bo w innym środowisku zapomina się o codziennych sprawach i problemach. Po powrocie z wojażu mamy nowy zapas sił, by stawać do walki o codzienny byt czy też realizować się w pracy. Jakkolwiek to nazwiemy. A więc wyjazd. Ale dokąd? Czy do atrakcyjnej turystycznie miejscowości, gdzie przyjdzie nam się przepychać w tłumie, takich samych jak my, amatorów wrażeń?

 

Kielecczyzna zaprasza

A może lepiej odwiedzić te miejsca, które zwykle omijamy, sądząc, że nie ma tam nic ciekawego? Na przykład zamiast w gigantycznym korku wlec się kolejny raz do Zakopanego, warto zatrzymać się na Kielecczyźnie. Mało kto wie, że można tu pojeździć na nartach, nawet w stolicy województwa są dwa piękne i dobrze przygotowane stoki narciarskie. Warto też zajrzeć do najpiękniejszej jaskini  w Polsce. Nigdzie nie zobaczycie tak pięknych stalaktytów jak w jaskini „Raj” w Górach Świętokrzyskich. Długo by jeszcze wymieniać takie miejsca.
Najbliższy długi weekend w Polsce to przełom października i listopada, jednak jest to czas na inne sprawy niż turystyka, za to już w piątek 11. listopada można wyruszyć w świętokrzyskie (lub inne) strony.

 

Świętokrzyskie czaruje – poleć na weekend

 

Baza noclegowa Kielecczyzny

Województwo świętokrzyskie jest bardzo bogate w bazę noclegową a zwłaszcza te miejsca w pobliżu których znajdują się największe atrakcje. Turyści wybierający się do stolicy województwa z pewnością nie będą mieli problemu ze znalezieniem noclegu.

 

 

Sprawdź ile długich weekendów czeka Cię w 2012 roku

WakacjoManiak

Leave a Comment!

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading