Gdańsk na podium w konkursie European Best Destination

Miłośnicy polskiej turystyki mają powód do świętowania –  Gdańsk odniósł sukces w prestiżowym konkursie, zajmując wysokie 3. miejsce. Został tym samym zaliczony do najbardziej atrakcyjnych miast w Europie.

fot. mng.gda.pl

Gdańsk to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce i muszą się z tym zgodzić zarówno ci, którzy nie przepadają za zgiełkiem dużych miast, jak i ci, którzy urlop najchętniej spędzają w górach. Starówka Gdańska z wystawnymi kamienicami i największą w Europie świątynią ceglaną, uważana jest za jedną z najpiękniejszych w Europie, a mnóstwo wysokiej klasy zabytków, w tym jeden z najcenniejszych w polskich zbiorach – „Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga, przyciągają do gdańskich muzeów rzesze miłośników sztuki. W Gdańsku czas można spędzić na wiele sposobów, znajdują się w nim zarówno ciche, zielone zakątki, jak i tętniące życiem kluby, restauracje i oczywiście licznie odwiedzane plaże.

fot. odkryjpomorze.pl

Miasto jest uwielbiane zarówno przez Polaków, jak i turystów zza granicy, nie może zatem dziwić wysoka nota w konkursie. Przepiękna architektura, bardzo bogata i ciekawa historia miasta, mnóstwo rozrywek i bardzo dobra baza turystyczna z pewnością czynią Gdańsk jednym z najatrakcyjniejszych miast w Europie, warto jednak odnotować, że nigdy wcześniej miejsca na podium nie zajęło miasto startujące w konkursie po raz pierwszy! W konkursie organizowanym przez europejską organizację turystyczną z siedzibą w Brukseli, Gdańsk wyprzedziły tylko Porto i Mediolan, za to daleko w tyle pozostały miasta, takie jak Paryż, Rzym czy Amsterdam.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)