Jak fotografować księżyc – 3 rady na początek

Księżyc od zawsze fascynował i przyciągał, nie tylko ze względu na to, że jest najbardziej wyrazistym obiektem na nocnym niebie, ale także najbardziej tajemniczym i niezwykłym. Oto garść informacji dla planujących nocną sesję z księżycem w roli głównej.

moon-1650791_960_720

1. Z fotografowaniem księżyca poradzi sobie większość lustrzanek, a nawet kompakty, optymalne ustawienia to: 30 s, f/4, ISO 800. Przydać się może także: statyw, teleobiektyw, kabel umożliwiający zdalne wyzwalanie migawki.

moon-323425_960_720

2. Zdjęcie księżyca w pełni najlepiej zrobić, kiedy… nie jest w pełni. Dzień przed pełnią niebo na wschodzie i krajobraz poniżej odbijają prawie taką samą ilość światła, dzięki czemu łatwiej jest uzyskać właściwy pomiar i ekspozycję.

moon-182145_960_720

3. Światło księżyca nie rozświetli odpowiednio w krótkim czasie fotografowanej sceny, dlatego na sesję warto poszukać miejsca oddalonego od innych źródeł światła, np. wzniesienia, ruin, skał poza miastem.

full-moon-1555454_960_720

Na stronach poświęconych profesjonalnej fotografii można znaleźć wiele technicznych informacji o tym, jak fotografować księżyc, gwiazdy i komety. Podejścia do tematu są różne, dlatego warto eksperymentować i wybrać swój ulubiony sposób. Tutaj znajdziecie bardzo ciekawy artykuł o fotografowaniu zaćmienia księżyca: https://www.szerokikadr.pl/poradnik/fotografujemy-zacmienie-ksiezyca

Źródło: www.digitalcamerapolska.pl

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading