Ferie zimowe 2012 za pasem – lubelskie stoki narciarskie

Stoki narciarskie na LubelszczyźnieNiedługo zaczynają się ferie zimowe 2012. Dla wielu to okazja oderwania się od szkoły i życia codziennego, spędzanie jak najwięcej czasu wolnego na świeżym powietrzu. Coraz więcej osób decyduje się na wyjazd na narty, aby na zaśnieżonych stokach rzucić się w wir „białego szaleństwa”. Na szczęście, Lubelszczyzna ma do zaoferowania 14 stoków i można szusować już od soboty. Oto lista cen i aktywnie działających obiektów.

Sprawdź – gdzie warto wybrać się na stok narciarski w okresie ferii zimowych 2012.

Lublin i okolice

Jeśli mieszkasz w Lublinie, możesz wybrać się na wyciąg obok hali Globus przy ulicy Tomasza Zana. Ma trzy trasy o długości: 300, 100 i 80 metrów. Miejscówka naprawdę atrakcyjna, możesz zabrać całą rodzinę lub przyjaciół – idealna na ferie zimowe dla osób kochających zabawy na śniegu. Ulubieńcy jazdy wyczynowej mogą spróbować swoich umiejętności na niewielkim skateparku.

 

Stok narciarski w Lublinie:


Mieszkańcy okolic Nałęczowa mogą pozjeżdżać na nartach w Celejowie. Trasy są dwie: 250 i 300 metrów – za jeden wjazd narciarze zapłacą 1,50. Warto kupić karnet, gdyż kosztuje 15 zł za 10 wjazdów.
Niedaleko Nałęczowa do wyboru mamy również cztery trasy zjazdowej w Rąblowie: 420, 300, 180 i 160 metrów. Do zalet ośrodka z pewnością należy snowpark, zagospodarowany przez lubelskich snowboardzistów. Ceny są następujące: za wjazd na mniejszy stok: 1,20 zł, za większy 1,50 w dni powszednie, natomiast w weekendy wynoszą 1,50 zł i 2 zł.

 

Stok w Celejowie

 

Stok narciarski w Rąblowie


Rodzinne ferie zimowe możesz spędzić w Parchatce niedaleko Puław. W miejscowości są dwie trasy, opłata za wyciąg wynosi 1,70 zł za jeden wjazd na tygodniu, zaś na weekendzie cena wynosi 2,20 zł. Do wyboru masz również następujące karnety czasowe:15 zł/godz., 25 zł/2 godz. i 35 zł/3 godz.

 

Stok narciarski w Parchatce


Tanie ferie zimowe czekają na ciebie w Kazimierzu na Wisłą. Działa tam, otwarty w ubiegłym sezonie stok zawierający dwie trasy – 500 i 300 metrów. Cena w dni powszednie wynosi 1,50 zł za wjazd, natomiast na weekendzie 2zł.

 

Stok w Kazimierzu Dolnym

 

Rejon Zamościa i Chełma

Ośrodek narciarski w Batorzu powstał pod koniec 2005 roku. Ma dwie trasy: 500 i 700 metrów. Cena za korzystanie z wyciągu na tygodniu 14zł/godz. I 35zł/3 godz., zaś jeden wjazd w dni powszednie wynoszą 1,50 zł, na weekendzie 2,50 zł. Stok jest oświetlony, sztucznie naśnieżony – idealny na bezpieczne ferie zimowe.

 

Stok narciarski w Batorzu


W okolicach Zamościa działa stok narciarski w Sulejowie. Ma dwie trasy – jedna 300 m, zaś druga 100 metrów. Koszt za korzystanie z wyciągu wynosi 12 zł za godzinę i 20 zł za 3 godziny w dni robocze. Na weekendzie cena wynosi 17 i 30 zł.
Niedaleko Izbicy działa stok narciarski w Bobliwie o długości 650 m trasy. Cena od poniedziałku do piątku wynosi 2,50 zł za jeden wjazd.

 

Stok narciarski w Bobliwie


Ferie zimowe w okolicach Tomaszowa Lubelskiego to dobre rozwiązanie dla miłośników tras w bliskim sąsiedztwie lasów bukowych. Jest tam jedna trasa o długości 400 metrów, za korzystanie z wyciągu zapłacisz w weekendy: 10 zjazdów za 10 zł lub 5 zł za 5 zjazdów.
Mikroklimat Krasnobrodu sprzyja szusowaniu na wyciągu narciarskim w Jacnii. Miejscowość oferuje dwie trasy: 200 i 460 metrów. Cena za karnet w dni powszednie wynosi: 14zł/godz i 35zł/3 godz.

 

Stok narciarski w Jacnii

 

 

WakacjoManiak

Leave a Comment!

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading