Ferie zimowe 2012 tuż tuż…

Ferie zimowe 2012 tuż tużChoć za oknem jesienna aura, jak Polska długa i szeroka, dużymi krokami zbliżają się, wyczekiwane przez zmęczonych obowiązkami szkolnymi uczniów, ferie zimowe. Jak od wielu lat, Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało terminarz ferii zimowych. Pierwsi, bo od 16 stycznia do 29 stycznia, będą cieszyć się zimową „labą” uczniowie z województwa dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.
W terminie: 23 stycznia – 5 lutego odpoczywają dzieci i młodzież z województwa podlaskiego oraz warmińsko – podlaskiego. W dniach od 30 stycznia do13 lutego korzystać z ferii będą uczniowie z następujących województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Wreszcie od 13 lutego do 26 lutego przyjdzie czas na odpoczynek dla dziatwy szkolnej z województw: kujawsko – pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.

Ferie zimowe 2012 bez śniegu?

Niegdyś wszyscy uczniowie mieli w tym samym czasie ferie zimowe. Wprowadzono różne terminy po to, by jak najwięcej dzieci i młodzieży mogło wyjechać do atrakcyjnych turystycznie miejscowości. Oczywiście, zimą najatrakcyjniejszy kierunek to góry.  Wiadomo, sporty zimowe, jakimi są narciarstwo i snowboard, wymagają porządnie ośnieżonych stoków, a na takie można liczyć w wysokich górach. Niestety, prognozy pogody na tegoroczne ferie, warzą humor amatorom białego szaleństwa, zwłaszcza tym odpoczywającym w styczniu. Nawet najstarsi górale nie przewidują w tym miesiącu większych opadów białego puchu. Natomiast ci, którzy dłużej będą czekać na przerwę międzysemestralną, otrzymają nagrodę za cierpliwość: śniegu nie zabraknie.
Jednak w górach, zwłaszcza w renomowanych kurortach, turystów będzie dostatek. Amatorzy zimowego wypoczynku przyjadą na zimowiska, zapełnią pensjonaty, schroniska i hotele. Tym, którzy nie cierpią tłoku choćby na Krupówkach czy w Krynicy, polecamy Góry Świętokrzyskie.  Znajduje się tu kilka dobrze przygotowanych stoków narciarskich, w Kielcach i w okolicy. Miejsca noclegowe i baza gastronomiczna czekają na narciarzy. Atrakcje niemal jak w Tatrach, a  tłok mniejszy. Czekajcie tylko na wiadomość, że śnieg okrył pola i lasy, a trasy narciarskie ośnieżono armatkami.
Już za kilka dni  ferie zimowe w Polsce czas zacząć!

 

WakacjoManiak

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.5/10 (8 votes cast)
Ferie zimowe 2012 tuż tuż..., 4.5 out of 10 based on 8 ratings