Faktoria Handlowa w Pruszczu Gdańskim

W Pruszczu Gdańskm znajduje się miejsce wyjątkowe w skali całego kraju. Wizyta w zrekonstruowanej Faktorii Handlowej oraz na Szlaku Bursztynowym jest rzadką okazją do spotkania oko w oko z historią z okresu wpływów rzymskich, które docierały na tereny dzisiejszego Pomorza. To miejsce obowiązkowe dla każdego, kogo ciekawią najstarsze dzieje naszych ziem.

faktoria handlowa
fot. gdansk4u.pl

Spotkanie z historią
Faktoria Handlowa w Pruszczu Gdańskim to kolejny obiekt, którego celem jest pokazanie pasjonatom dawnych dziejów jak wyglądało codzienne życie setki lat temu. Z drugiej strony jest to miejsce całkowicie wyjątkowe. W Faktorii na zwiedzających czekają: ekspozycje muzealne, rekonstrukcje Chaty Bursztyniarza i Chaty Kowala oraz Hala Targowa – miejsce spotkań z żywą archeologią. Wizyta w Faktorii będzie szczególnie cennym doświadczeniem dla dzieci i młodzieży. Jakie atrakcje kryją zrekonstruowane obiekty?

Życie w czasach rzymskich

fot. faktoria-pruszcz.pl
fot. faktoria-pruszcz.pl

W Chacie Kowala można przekonać się jakie wyposażenie znajdowało się w domach w czasach wpływów rzymskich. Przed chatą znajduje się niezbędne w pracy kowala palenisko z miechem. Z kolei Chata Wodza łączy rekonstrukcje z nowoczesnymi elementami multimedialnymi, dzięki którym eksponaty można obejrzeć w technice trójwymiarowej. Prawdziwą frajdę może sprawić dzieciom zabawa w archeologa na terenie Hali Targowej. Na specjalnie przygotowanych wykopaliskach młodzi odkrywcy mogą szukać prawdziwych skarbów. Kolejną atrakcją jest zagroda ze zwierzętami. W Faktorii organizowane są także bardzo ciekawe zajęcia dla dzieci i młodzieży, np. warsztaty garncarskie, pokazy sokolników, a w czasie wakacji – Starożytna Szkoła Przetrwania.

Zdjęcie głowne: www.faktoria-pruszcz.pl