Z dzieckiem w pociągu – o czym warto wiedzieć?

Jaki środek lokomocji jest najwygodniejszy dla rodzin z dziećmi? Choć podróżowanie autem ma wiele zalet, planując wyjazd z dziećmi, warto wziąć pod uwagę pociąg. Wyprawa pociągiem może być nie tylko niezapomnianym przeżyciem dla malucha, ale także sporym udogodnieniem dla rodziców.

Na jakie udogodnienia mogą liczyć rodziny?
W ostatnich latach podróżowanie pociągami powoli zyskuje na popularności. Atrakcyjne promocje biletów, lepsza jakość obsługi, a przede wszystkim bardzo dobre warunki podróży w nowoczesnych pociągach sprawiają, że coraz chętniej korzystamy z oferty PKP. Wybór tej formy komunikacji może być szczególnie korzystny dla podróżujących rodzin z dziećmi. Dlaczego? Oto najważniejsze korzyści:

  • dziecko do 4. roku życia podróżuje za darmo (potrzebny jest jednak osobny bilet dla dziecka),
  • dzieci i młodzież szkolna podróżują ze zniżką 37 proc. w pociągach osobowych, pospiesznych i ekspresowych,
  • bilet rodzinny uprawnia opiekunów malca do skorzystania z dodatkowej ulgi na swój bilet,
  • w przedziałach dla osób podróżujących po uprzedniej rezerwacji można podróżować z rozłożonym wózkiem,
  • Strefy Małego Podróżnika w niektórych pociągach to mini place zabaw z grami, miejscem do rysowania i przewijakami.
fot. fakt.pl

Szczególnie przydatne w pociągu
Jeśli już zdecydujemy się na zabranie swojej pociechy w podróż pociągiem, warto pamiętać o zabraniu kilku rzeczy, które mogą okazać się szczególnie przydatne: lekki wózek spacerówka – powinien być jak najlżejszy i nie zajmować wiele miejsca, gry, zgadywanki, książeczki, czyli wszystko co jest w stanie zająć uwagę dziecka przez kilka godzin jazdy oraz prowiant na drogę: jogurty, owoce, musy, paluszki lub ciasteczka dla dzieci. Pamiętajmy o ograniczeniu do minimum rzeczy, które mamy zamiar zabrać do pociągu – w tym przypadku zbędny bagaż może poważnie utrudnić podróż z dzieckiem.

Zdjęcie główne: www.intercity.pl

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading