Doskonały komfort i podróżowanie bez stresu w Volvo XC90

Już na pierwszy rzut oka widać, że nowy, luksusowy SUV szwedzkiej marki został stworzony w celu zapewnienia maksymalnego komfortu i wygody kierowcy i pasażerom. Nie mniej ważne są w nim technologie, które wpierają bezpieczne i bezstresowe kierowanie autem.

Tym, co chyba najlepiej opisuje nowe Volvo XC90 to stwierdzenie, że jest to najczęściej nagradzany SUV w historii motoryzacji. Kierowców pokonujących długie dystanse z pewnością zainteresuje fakt, że to nie małe przecież auto jest całkiem wydajne (specyfikacja techniczna tutaj: https://www.volvocars.com/pl/modele/nowe-modele/xc90 )

Drugą ważną kwestią dla osób przemierzających długie trasy są innowacyjne technologie zastosowane dla zwiększenia bezpieczeństwa. System Intellisafe obejmuje szereg funkcji, które zgodnie z założeniami marki mają całkowicie wyeliminować liczbę ofiar i ciężko rannych wśród osób poruszających się nowym Volvo do 2020 roku!

Wśród tych funkcji warto wymienić Adaptive Cruise Control, która pomaga zachować bezpieczną odległość od pojazdu znajdującego się z przodu, monitorowanie martwego pola, aktywne światła drogowe, utrzymanie pasa ruchu oraz intuicyjną nawigację Sensus, które jest wyjątkowo łatwa w obsłudze i nie odwraca uwagi kierowcy od drogi.

W ideę Intellisafe wpisuje się w końcu funkcja autopilota. Samoprowadzące się samochody już jeżdżą po szwedzkich drogach, a zgodnie z zapowiedziami producenta to dopiero początek. Przerwa na gazetę, odcinek serialu albo pogawędkę, bez przerywania jazdy? W Volvo XC90 jest to już możliwe, co więcej, jazda na autopilocie pozwala zaoszczędzić nawet 50 proc. paliwa.

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading