Doskonały komfort i podróżowanie bez stresu w Volvo XC90

Już na pierwszy rzut oka widać, że nowy, luksusowy SUV szwedzkiej marki został stworzony w celu zapewnienia maksymalnego komfortu i wygody kierowcy i pasażerom. Nie mniej ważne są w nim technologie, które wpierają bezpieczne i bezstresowe kierowanie autem.

Tym, co chyba najlepiej opisuje nowe Volvo XC90 to stwierdzenie, że jest to najczęściej nagradzany SUV w historii motoryzacji. Kierowców pokonujących długie dystanse z pewnością zainteresuje fakt, że to nie małe przecież auto jest całkiem wydajne (specyfikacja techniczna tutaj: https://www.volvocars.com/pl/modele/nowe-modele/xc90 )

Drugą ważną kwestią dla osób przemierzających długie trasy są innowacyjne technologie zastosowane dla zwiększenia bezpieczeństwa. System Intellisafe obejmuje szereg funkcji, które zgodnie z założeniami marki mają całkowicie wyeliminować liczbę ofiar i ciężko rannych wśród osób poruszających się nowym Volvo do 2020 roku!

Wśród tych funkcji warto wymienić Adaptive Cruise Control, która pomaga zachować bezpieczną odległość od pojazdu znajdującego się z przodu, monitorowanie martwego pola, aktywne światła drogowe, utrzymanie pasa ruchu oraz intuicyjną nawigację Sensus, które jest wyjątkowo łatwa w obsłudze i nie odwraca uwagi kierowcy od drogi.

W ideę Intellisafe wpisuje się w końcu funkcja autopilota. Samoprowadzące się samochody już jeżdżą po szwedzkich drogach, a zgodnie z zapowiedziami producenta to dopiero początek. Przerwa na gazetę, odcinek serialu albo pogawędkę, bez przerywania jazdy? W Volvo XC90 jest to już możliwe, co więcej, jazda na autopilocie pozwala zaoszczędzić nawet 50 proc. paliwa.