Domek w górach – zalety

Przy planowaniu urlopu w górach musimy zadać sobie podstawowe pytanie: jakiego rodzaju nocleg wybieramy? Zarówno prywatne kwatery, jak i pensjonaty w sercu turystycznego kurortu mają swoje zalety. Od kilku lat coraz większą popularnością cieszą się jednak drewniane góralskie domki do wynajęcia. To właśnie nim przyjrzymy się w tym poście.

Magia drewnianego domku

domek w górach
fot. domzwidokiem.com

Z czym kojarzą się nam górskie miejscowości? Oczywiście, z malowniczymi widokami gór i wspaniałą drewnianą architekturą. Dostatek drewna, specyficzne warunki klimatyczne oraz bogata góralska tradycja zaowocowały rozwojem wyjątkowego rodzaju budownictwa, które spotykamy wyłącznie na górskich terenach. Nocleg w prawdziwym góralskim domku z bali to dla turystów ogromna przyjemność. Zimowe wieczory spędzone przy kominku w pachnącym drewnem wnętrzu, poranki na tarasie z fantastycznym widokiem gór mogą wprawić w błogi nastrój każdego, kto szuka odpoczynku od zgiełku powszedniego dnia.

Miejsce na swobodę

domek w górach
fot. domzwidokiem.com

Zalety góralskich domków do wynajęcia wynikają także z całkiem prozaicznych powodów. Cały domek, na który zazwyczaj składa się kilka pokoi, kuchnia, łazienki i kompletne wyposażenie, jest do całkowitej dyspozycji gości. Oznacza to nie tylko więcej swobody i spokoju, za którym tak tęsknimy wybierając się w góry, ale także możliwość decydowania o tym, jak chcemy korzystać ze swojego czasu wolnego. Domek w górach to także najlepsza opcja dla rodzin z dziećmi. Choć wiele hoteli i pensjonatów reklamuje się jako „przyjazne dzieciom”, każdy rodzic zdaje sobie sprawę, że fantazja i kreatywność pociech wymaga maksymalnej swobody.
Podsumowując, jeśli szukacie komfortowego i przytulnego miejsca na wypoczynek w górach, a przy tym cenicie poczucie niezależności i swobody oraz kochacie piękno górskiej przyrody, na nocleg warto wybrać drewniany góralski domek. Warto pamiętać, że najkorzystniej jest wybrać domek zlokalizowany z dala od hałaśliwego centrum miejscowości, a jednocześnie dość blisko turystycznej bazy, jak np. Dom z widokiem w Piwnicznej-Zdroju (http://domzwidokiem.com/).

Zdjęcie główne: www.youtube.com