Dolnośląskie – 5 najlepszych atrakcji

Dolnośląskie to obszar bogaty w różnorodne i rzadko spotykane atrakcje, obiekty zabytkowe najwyżej klasy. Coś dla siebie znajdą tu zarówno miłośnicy sztuki, jak i wielbiciele historii techniki.

Zespół pocysterski w Krzeszowie – prawdziwa perła baroku europejskiego, jedno z głównych miejsc pielgrzymkowych w regionie z ikoną Matki Bożej Łaskawej i wieloma cennymi skarbami sztuki.

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju – prawdziwy rarytas na mapie zabytków przemysłowych w skali Europy. W muzeum, mieszczącym się w młynie z 1605 roku, można prześledzić jak powstawał papier czerpany, a następnie stworzyć własne egzemplarze.

Huta Julia w Piechowicach – oferuje zwiedzanie z przewodnikiem, który odkrywa fascynujący świat proces powstawania szkła kryształowego. Huta jest chętnie odwiedzana przez dzieci i młodzież, które mogą wziąć udział w ciekawych warsztatach i własnoręcznie wykonać szklaną biżuterię.

Dolina Pałaców i Ogrodów – imponujące zamki, pałace i dwory, należące do najznamienitszych rodów, m.in. Habsburgów i Radziwiłłów, a wszystkie ulokowane w malowniczej Kotlinie Jeleniogórskiej.

Twierdza Srebrna Góra – jedna z największych w Europie twierdz górskich z trasą podziemną, żywymi lekcjami historii, imprezami.

Kopalnia Złota i Średniowieczny Park Techniki w Złotym Stoku – jedyne miejsce w Europie, gdzie można obejrzeć replikę średniowiecznej wioski górniczej z działającymi urządzeniami. W muzeum zgromadzono bardzo ciekawe zbiory dotyczące dawnych sposobów wydobywania złota, ale najbardziej ekscytujące niespodzianki czekają na zwiedzających kopalniane trasy piesze.

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading