Dolnośląskie – 5 najlepszych atrakcji

Dolnośląskie to obszar bogaty w różnorodne i rzadko spotykane atrakcje, obiekty zabytkowe najwyżej klasy. Coś dla siebie znajdą tu zarówno miłośnicy sztuki, jak i wielbiciele historii techniki.

Zespół pocysterski w Krzeszowie – prawdziwa perła baroku europejskiego, jedno z głównych miejsc pielgrzymkowych w regionie z ikoną Matki Bożej Łaskawej i wieloma cennymi skarbami sztuki.

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju – prawdziwy rarytas na mapie zabytków przemysłowych w skali Europy. W muzeum, mieszczącym się w młynie z 1605 roku, można prześledzić jak powstawał papier czerpany, a następnie stworzyć własne egzemplarze.

Huta Julia w Piechowicach – oferuje zwiedzanie z przewodnikiem, który odkrywa fascynujący świat proces powstawania szkła kryształowego. Huta jest chętnie odwiedzana przez dzieci i młodzież, które mogą wziąć udział w ciekawych warsztatach i własnoręcznie wykonać szklaną biżuterię.

Dolina Pałaców i Ogrodów – imponujące zamki, pałace i dwory, należące do najznamienitszych rodów, m.in. Habsburgów i Radziwiłłów, a wszystkie ulokowane w malowniczej Kotlinie Jeleniogórskiej.

Twierdza Srebrna Góra – jedna z największych w Europie twierdz górskich z trasą podziemną, żywymi lekcjami historii, imprezami.

Kopalnia Złota i Średniowieczny Park Techniki w Złotym Stoku – jedyne miejsce w Europie, gdzie można obejrzeć replikę średniowiecznej wioski górniczej z działającymi urządzeniami. W muzeum zgromadzono bardzo ciekawe zbiory dotyczące dawnych sposobów wydobywania złota, ale najbardziej ekscytujące niespodzianki czekają na zwiedzających kopalniane trasy piesze.