Dodatkowe koszty na wakacjach

W odróżnieniu od spontanicznych wypadów weekendowych, wakacyjne urlop planujemy na ogół dość dokładnie. Zaplanowany jest cel, trasa, noclegi oraz koszty, chociaż te ostatnie, często w przypływie wakacyjnego dobrego humoru, wymykają się spod kontroli.

koszty na wakacjachKosztowne przyjemności
Jak donosi raport sporządzony przez Polską Organizację Turystyczną, aż 75 proc. Polaków regularnie oszczędza na wakacje, a więcej niż połowa na ten cel weźmie dodatkowy kredyt. Dane pokazują jednak, że nawet zgromadzone wcześniej pieniądze nie wystarczają na wszystkie przyjemności. Znaczą część środków przeznaczonych na wakacje pochłaniają noclegi, dojazdy i wyżywienie, jednak na miejscu kuszą nas dodatkowe posiłki, wycieczki do innych miejscowości, nie wspominając o niekończącej się liście atrakcji dla dzieci.

koszty na wakacjachJak zmniejszyć koszty
Organizacji kosztów wakacji nie warto odkładać na ostatnią chwilę. Planując dojazd kilka tygodni wcześniej zaoszczędzimy na cenach biletów lotniczych lub kolejowych nawet o 1/3 w porównaniu do cen w sezonie turystycznym. Dojazd planowany z większym wyprzedzeniem daje szansę na znalezienie jednej z promocji cen biletów, warto jednak pamiętać, aby każdą „okazję” najpierw dobrze zweryfikować.
W przypadku wyjazdów zagranicznych, dobrze jest też odpowiednio wcześniej wymienić walutę. Korzystnie przedstawiają się oferty kantorów internetowych, gdzie na niższych marżach można zaoszczędzić kilka procent w stosunku do kantorów stacjonarnych.
A co jeśli pieniędzy mimo wszystko zabraknie? Wakacje to w końcu czas zasłużonego relaksu, dlatego jeśli plan wydatków zawiedzie, można spokojnie skorzystać z szybkiej pożyczki przez internet w Vivus: https://www.vivus.pl/

zdjęcie główne: www.finanse.egospodarka.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)