Dobre naczynia dla podróżnych – jakie garnki na camping wybrać?

Wyjazdy camperem czy wypady pod namiot to zawsze pewnego rodzaju wyzwanie. Trzeba się przecież spakować i to tak, by wszystko, co normalnie mamy w domu na wyciągnięcie ręki, było dla nas dostępne również na wyjeździe. I nasz bagaż musi pomieścić także garnki i wszelkiego rodzaju przedmioty, które wykorzystujemy w kuchni. Jak więc wybrać dobre garnki na camping, by nie żałować później swojej decyzji?

Jakie naczynia zabrać ze sobą na wyjazd?

Camping to jedna z tych aktywności, która pozwala nam być bliżej natury, a jednocześnie, jeżeli dobrze się do takiego wyjazdu przygotujemy, możemy czuć się niemal jak w domu. Przynajmniej jeżeli chodzi o samo gotowanie czy spożywanie posiłków. Wyjeżdżając na camping trzeba bowiem pamiętać o jednej, bardzo ważnej rzeczy. Będziemy z dala od cywilizacji, czyli sklepów i restauracji, więc gotowanie i to, co będziemy jeść, zależy tylko do nas samych. Oznacza to, że pakując się na wyjazd, nie powinno zapominać się o garnkach, patelniach oraz różnego rodzaju pojemnikach próżniowych. Bez nich cały wyjazd może skończyć się tak, że trzeba będzie „na szybko” szukać sklepu, by zjeść cokolwiek. A przecież nie o to chodzi, by na campingu się dodatkowo stresować. Nie powinniśmy także zapominać o sztućcach.

Oczywiście garnki i naczynia na camping to dodatek do namiotu, karimaty czy ubrań, ale dodatek, o którym nie powinno się w żadnym wypadku zapominać. Skoro jesteśmy już przy naczyniach, to jakie garnki nadają się idealnie na tego typu wyjazdy?

mężczyzna gotuje posiłek przed namiotem

Garnki na camping

Garnki na camping będą nam służyły podczas wyjazdu nie tylko do gotowania, czy podgrzewania posiłków. Ich zadaniem będzie także podgrzewanie wody, do której na polach namiotowych czy w środku lasu nie zawsze jest dostęp. Dobrze więc na tego typu wyjazdy zabierać ze sobą kilka rodzajów garnków. Od najmniejszych, które posłużą tylko do podgrzewania niewielkich ilości wody, po większe, które pozwolą na sporo więcej.

Wyjazdy, gdzie nie ma się wszystkiego pod ręką sprawiają, że trzeba ograniczyć miejsce w bagażu. Dlatego dobrze wybierać garnki i naczynia, które mogą się zmieścić jedne w drugich. Oznacza to, że do większego garnka, wkładamy kilka mniejszych. W ten sposób ograniczamy przestrzeń w bagażu, a możemy cieszyć się większym komfortem. Tak spakowane garnki trzeba jednak odpowiednio zabezpieczyć, by w trakcie podróży nie stało się im nic złego. Dobrze więc owinąć je czymś, co nie będzie szkodliwe dla żywności i napojów. Tutaj można wykorzystać folię spożywczą. Garnki na camping powinny być wytrzymałe i z rączkami, które pozwolą postawić je nad ogniem kuchenki przenośnej.

Naczynia do campera

Camping to nie zawsze wyjazd pod namiot, ale też podróż specjalnym samochodem. To staje się coraz popularniejszą aktywnością. W przeciwieństwie do wyjazdu pod namiot, podróżowanie camperem pozwala na zabranie ze sobą znacznie większej liczby rzeczy, które mogą być przydatne podczas wypoczynku. W tym także dobre naczynia. Tutaj nie trzeba więc już tak mocno przejmować się ograniczeniami w bagażu, ale nie powinno się także przesadzać z liczbą zabieranych ze sobą rzeczy. Dobrze postawić na dobre garnki, które charakteryzują się dużą wytrzymałością. Mowa tutaj o naczyniach od sprawdzonego producenta, którym nie są straszne podróże oraz częste gotowanie.

podróż camperem

Najlepiej sprawdzą się garnki ze stali nierdzewnej, które nawet w trudnych warunkach będą nadawały się do przygotowania posiłków czy podgrzewania wody. Dobrze więc zainwestować w garnki, które posłużą nie tylko podczas wyjazdów campingowych, ale także później w domu. Podczas takich wyjazdów dobrze mieć także ze sobą zestaw pojemników próżniowych. W nich można przechowywać nie tylko przygotowane wcześniej dania, ale także składniki do nich. Do tego dobrze nadają się do przechowywania produktów sypkich, jak przyprawy czy ryż. Podczas podróży camperem dobrze zabezpieczyć w szafkach wszystkie przewożone rzeczy, a szczególnie te zawierające produkty spożywcze.

Jak wybrać najlepsze garnki?

Proces wyboru dobrego garnka i naczyń, które posłużą na wyjazdach, ale i w domu, nie jest łatwym zadaniem. Najlepiej postawić na jakość oraz sprawdzoną markę. W sieci można teraz znaleźć opinię o praktycznie każdym producencie, więc dobrze się z nią zapoznać przed dokonaniem zakupu. Dobre garnki to przede wszystkim garnki z nierdzewnej stali, które odporne są na wysokie temperatury. Takich garnków będzie można używać przez całe lata.

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading