Do Ciechocinka po zdrowie

Uzdrowisko w Ciechocinku (fot. bentur.pl)Jeśli często chorujesz na zapalenie oskrzeli, anginę, czy przewlekły katar – jedź nad morze, albo do… Ciechocinka. Zarówno morskie, jak i ciechocińskie powietrze bogate jest bowiem w dobroczynne dla zdrowia mikroelementy, które bardzo dobrze wpływają na stan dróg oddechowych i ogólne samopoczucie. Jeśli nie lubisz tłoku nadmorskich miejscowości – Uzdrowisko Ciechocinek będzie dla Ciebie miejscem idealnym.

 

Każdemu po drodze

O ile, żeby dostać się nad morze trzeba pokonać czasami 500-600 km tak do Ciechocinka właściwie każdy ma po drodze. Ciechocinek leży bowiem niemalże w samym centrum Polski, a dokładnie pomiędzy Włocławkiem, a Toruniem. Doskonałe położenie, bogactwo atrakcji, zdrowotny mikroklimat – to wszystko znajdziesz w Ciechocinku.

Wyświetl większą mapę

 

Ciechocińskie atrakcje

Miejscowość uzdrowiskowa, jaką jest Ciechocinek słynie przede wszystkim z największych w Europie tężni. Spacer wzdłuż tężni to doskonały sposób na to, aby nawdychać się zdrowego, bogatego w jod i inne mikroelementy powietrza. Na uwagę zasługuje także Pijalnia Wód Mineralnych, Warzelnia Soli, fontanny oraz liczne zabytki. Turyści i kuracjusze mogą ponadto skorzystać z oferty Teatru Letniego i Muszli Koncertowej oraz odbywających się o godzinie 17 zabaw tanecznych.

Tężnia solankowa w Ciechocinku (fot. maria.bloog.pl)

 

Baza noclegowa

Miejscowości uzdrowiskowe mają to do siebie, że każdy kojarzy je tylko ze szpitalami uzdrowiskowymi, sanatoriami, czy ośrodkami wypoczynkowymi. Ciechocinek oprócz tego, że jest miejscowością uzdrowiskową, jest także miejscowością atrakcyjną turystycznie. Na turystów czekają tu pensjonaty, domy wczasowe, kwatery prywatne oraz hotele. Dużą popularnością cieszą się w Ciechocinku hotele SPA. Te wzbogacają uzdrowiskową ofertę tej miejscowości o dodatkowe zabiegi lecznicze i relaksacyjne. Dla tych, którzy chcą spędzić urlop w komfortowych warunkach, a do tego jeszcze z korzyścią dla zdrowia, hotele SPA w Ciechocinku są rozwiązaniem idealnym.

 

W Ciechocinku…