Dlaczego warto podróżować późną jesienią?

Czy koniec października i listopad to dobry czas na podróżowanie? Jest co najmniej kilka powodów, dla których w długo odkładaną podróż warto wybrać się właśnie teraz.

Powodów, dla których warto podróżować w czasie „złotej polskiej jesieni” nie trzeba nikomu przedstawiać – pod koniec września i w pierwszych tygodniach października jest po prosty pięknie!

Ten okres dla wielu osób jest najlepszym momentem na odwiedzenie gór, które mienią się wieloma barwami. Ponadto w większości kurortów wraz z końcem września kończy się sezon „wysoki”, a ceny noclegów znacznie spadają. Nie bez znaczenia jest także zdecydowanie mniejszy ruch turystyczny, choć jeżeli chodzi o miejsca, taki jak Tatry czy Bieszczady, we wrześniu i październiku popularne szlaki wciąż mogą być zatłoczone.

W tym wpisie chcę podać wam kilka powodów, dla których podróżowania nie warto kończyć na początku jesieni. Co prawda, dni są już dużo krótsze i koniecznie trzeba to uwzględnić w planowaniu wypraw, ale wycieczki na przełomie października i listopada także mają swój urok, oto dlaczego.

Pustki na szlakach – jeśli szukacie spokoju, lepszego momentu na wyjazd nie będzie.

Niskie ceny – w tym czasie możemy skutecznie pertraktować z właścicielami pokoi, z pewnością pójdą nam na rękę

Jesienny klimat – senny, cichy i nieco tajemniczy nastrój tego okresu ma wielu zwolenników, daje także możliwość do tworzenia wyjątkowych fotografii.

Dobry czas na zwiedzanie nekropolii – w związku Dnie Zadusznym, przełom października i listopada to czas, w którym odwiedzamy cmentarze. To także znakomita okazji do obejrzenia zabytkowych nagrobków i miejscu pochówku znanych osobistości.

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading