Darmowy listopad kolejny raz w rezydencjach królewskich

Kolejna edycja, cieszącej się dużą popularnością, listopadowej akcji w rezydencjach królewskich rozpocznie się już w pierwszy weekend listopada. Zamki i pałace Warszawy i Krakowa w tym roku przygotowały jeszcze ciekawszą ofertę, wzbogaconą o treści związane z obchodami 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Świętowanie niepodległości w rezydencjach królów

„Darmowy listopad w czterech rezydencjach królewskich” to siódma edycja akcji, umożliwiającej bezpłatne zwiedzanie Łazienek Królewskich w Warszawie, Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie, Zamku Królewskiego w Warszawie i Zamku Królewskiego na Wawelu. Co prawda, darmowe zwiedzanie nie obejmuj wszystkich zbiorów i pomieszczeń rezydencji, ale i tak tegoroczna oferta jest bardzo bogata. Jej hasło przewodnie to „Odzyskane dziedzictwo na stulecie niepodległości”.

Ciekawe wydarzenia towarzyszące

Akcja będzie wzbogacona w wiele wydarzeń towarzyszących: wystaw czasowych, lekcji muzealnych, koncertów, warsztatów, zabaw dla dzieci, wykładów. Wśród nich odbędzie się m.in.: spacer rodzinny śladami bitwy pod Chocimiem, warsztaty kulinarne „Smaki Warszawy”, wystawa kostiumów inspirowanych modą lat 20. i 30. XX wieku w pałacu wilanowskim, spacer śladami dzieł odzyskanych i „Noc listopadowa” w Łazienkach Królewskich oraz liczne konferencje, pokazy filmów i warsztaty fotograficzne na Zamku Królewskim.

Inicjatorem akcji jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading