Czym Warszawa może ująć kibiców przyjeżdżających na Euro 2012?

Stadion Narodowy w Warszawie (fot. Jacek Woźniak)Wpisem tym rozpoczynamy krótki cykl, przedstawiający polskie miasta gospodarze Euro 2012. Na pierwszy ogień idzie Warszawa. W czerwcu tego roku Warszawa będzie gościć tysiące kibiców z kraju i z zagranicy. Jako że mecze będą dość stresującymi wydarzeniami, każdy będzie chciał z pewnością zrelaksować się po wielkich emocjach. Wielu na pewno zechce wybrać się na spacer po Warszawie, niektórzy być może będą poszukiwać kulturalnych rozrywek. Oto, jakie atrakcje Warszawy mogą zainteresować przyjeżdżających na Euro 2012 kibiców.

 

Gdzie na spacer?

Choć Warszawa uważana jest za wielkie, głośne i zatłoczone miasto jest na jej terenie wiele miejsc, gdzie można po prostu odpocząć. Każdy, kto potrzebuje ciszy, spokoju i bliskości przyrody powinien koniecznie odwiedzić Łazienki Warszawskie, Pałac i Park w Wilanowie, Ogród Saski, Pola Mokotowskie oraz Ogród Zoologiczny. Łazienki Królewskie od dziś można podziwiać również przez internet dzięki Google Street View. Po chwilę zadumy i lekcję historii warto z kolei wybrać się na Powązki, do Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Wojska Polskiego, na Zamek Królewski oraz do Twierdzy Modlin. Będąc w Warszawie koniecznie trzeba zajść na Stare Miasto. Spacer Krakowskim Przedmieściem jest wręcz obowiązkowym punktem zwiedzania. Każdy zaś, kto chce zobaczyć jak Warszawa wygląda z wysokości 114 m powinien koniecznie wspiąć się na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki.

 

Miasto tętniące życiem

Warszawa to miasto tętniące życiem rozrywkowym, towarzyskim, kulturalnym oraz sportowo-rekreacyjnym. W żadnym innym polskim mieście nie ma tyle, co tutaj muzeów, kin, teatrów, czy galerii sztuki. Nie trzeba szczególnie kierować się mapą, aby trafić na jakieś muzeum, czy ciekawą wystawę. Bogaty repertuar kin, teatrów, czy filharmonii też nie pozwala nikomu się nudzić. Ci, których interesuje raczej życie towarzyskie niż kulturalne mogą wraz z przyjaciółmi całe dnie i noce spędzać w licznych pubach, klubach, kawiarniach i restauracjach. A jeśli ktoś przy okazji pobytu w stolicy chce się czegoś nauczyć, na tego czeka Centrum Nauki Kopernik. Odstresować się po meczach Euro 2012 można też aktywnie spędzając czas w wodnym parku, na polu golfowym, albo jeżdżąc na rowerze, wrotkach, rolkach, gokartach, czy grając w paintball.

Warszawa nocą

Zamek Królewski

Łazienki Królewskie

Krakowskie Przedmieście

Warszawskie Powązki

Muzeum Powstania Warszawskiego