Czorsztyn i Niedzica – czarujące zamki w Pieninach

Zamki w Czorsztynie i Niedzicy to idealny pomysł na rodzinną wycieczkę podczas pobytu w Pieninach. Piękna przyroda, wspaniała architektura i niezwykłe widoki rozpościerające się ze skalistych wzgórz dostarczają niesamowitych wrażeń.

Punkt widokowy w Czorsztynie

czorsztyn
fot. pieninypn.pl

Ruiny zamku w Czorsztynie to miejsce, które zadowoli każdego miłośnika pięknych krajobrazów. Pozostałości budowli znajdują się na majestatycznym wzniesieniu otoczonym wodami Jeziora Czorsztyńskiego. Tajemnicze ruiny zamku to także doskonały punkt widokowy. Kolejną atrakcją będzie przeprawa stateczkiem, którym przepłyniemy do Niedzicy.

Z życia zamku

niedzica
fot. niedzica.pl

Zamek w Niedzicy powstały w XIV wieku do dziś przetrwał w całkiem niezłym stanie. Obiekt jest usytuowany na stromych skałach, które dodatkowo podkreślają jego dostojną bryłę. Obecnie w zamku znajduje się muzeum, w którym można obejrzeć wiele ciekawych obiektów, jak choćby słynną izbę tortur. W kolejnych salach zwiedzający zapoznają się z historią zamku, jego mieszkańców i właścicieli. Eksponaty zgromadzone na wystawie pochodzą z wykopalisk archeologicznych prowadzonych w Niedzicy. Po obejrzeniu muzealnej wystawy i pięknych krajobrazów rozpościerających się z zamku na turystów czeka ostatnia atrakcja zamku. Nieopodal parkingu znajduje się tzw. Wozownia, czyli wystawa składająca się z 16 zabytkowych pojazdów konnych. Zanim udacie się w podróż powrotną stateczkiem wycieczkowym, warto choć na chwilę udać się na niedzicką zaporę, największy tego typu polski obiekt. Można z niej dojrzeć nie tylko oba zamki i jezioro, ale również wspaniałe górskie pasma.

Zdjęcie główne: www.wikipedia.org

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading