Co zwiedzać w Trójmieście?

Trójmiasto to miejsce niezwykle atrakcyjne na wakacyjny pobyt nad morzem, niezależnie od pogody nie można się tu nudzić. Jeśli szukacie pomysłów na urozmaicenie wolnego czasu lub scenariusza na deszczowy w Gdańsku, Gdyni lub Sopocie, oto kilka pomysłów.
Dom Uphagena to jedna z przepięknych gdańskich kamienic, w których mieści się muzeum wnętrz mieszczańskich. W tym żywy muzeum można obejrzeć bardzo bogatą ekspozycję, składającą się oryginalnego wyposażenia, które doskonale oddaje atmosferę mieszczańskiego życia złotego wieku Gdańska.

Latarnia Morska w Nowym Porcie w Gdańsku to jeden z najpiękniejszych tego typu obiektów w Europie. Oprócz wystawy o latarnictwie i opowieści prawdziwego latarnika, jej szczególną atrakcją jest kula czasu – oryginalny, XIX-wieczny przyrząd do precyzyjnego odmierzania czasu.

Centrum Kultury Morskiej w Gdańsku to edukacyjny kompleks, w którym dowiecie się wszystkiego o morzu, życiu i pracy w nadmorskich miejscowościach. Jedna z interaktywnych wystaw, stworzona z myślą o dzieciach, jest poświęcona życiu portowemu. Młodzi odkrywcy mogą wcielić się w rolę kapitana, poznać budowę statku i stworzyć falę Tsunami.

W Gdyni na turystów czekają kultowe atrakcje, które co roku są odwiedzane przez tysiące turystów. Stuletni Dar Pomorza to statek-muzeum, który jest uznawany za jedną z najpiękniejszych fregat na świecie, z kolei ORP Błyskawica to jedna z niewielu zachowanych jednostek marynarki wojennej tej klasy, które brały udział w II wojnie światowej.

Akwarium w Gdyni posiada największą w Polsce kolekcję zwierząt wodnych, na własne oczy można obejrzeć m.in.: ośmiornice, rekiny i olbrzymie kraby. W akwarium znajdują się także „mokra sala”, w której najmłodsi odwiedzający mogą wkładać ręce do akwariów i dotykać ryb.

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading