Co powinna zawierać polisa turystyczna?

Czy ubezpieczenie turystyczne jest naprawdę potrzebne? I jak wybrać takie, które będzie rzeczywiście dopasowane do naszych potrzeb? Oto nasz krótki przewodnik.

Aegon
fot. jejswiat.pl

Wakacje bez trosk

Wyjeżdżając na wakacje raczej nie zastanawiamy się nad tym, co złego może nam się stać. Mimo to odpowiedź na pytanie czy warto ubezpieczyć się na wakacje jest prosta: zdecydowanie tak. Zakres ubezpieczenia zależy od tego, gdzie i z kim wyjeżdżamy oraz jak zamierzamy spędzić czas. Co innego weźmiemy pod uwagę planując rodzinny biwak na Mazurach oraz wyjazd do Egiptu na kurs nurkowania. Oto co może się znaleźć w ubezpieczeniu przydatnym dla turysty.

Bezpiecznie na plaży i w górach

Aegon
fot. polisaturystyczna.com.pl

Jeśli wybieramy się do zagranicznego kurortu, gdzie większość czasu będziemy spędzać na plaży oraz zwiedzając lokalne atrakcje, powinniśmy pomyśleć o ubezpieczeniu kosztów leczenia, assistance i NNW. Dzięki nim zapewnimy sobie pokrycie kosztów wizyty lekarskiej, niezbędnych usług medycznych, pomoc w nagłych wypadkach oraz wypłatę świadczenia w razie uszczerbku na zdrowiu. Dodatkowe opcje to np.: ubezpieczenie bagażu, ubezpieczenie rezygnacji z uczestnictwa lub skrócenia wyjazdu, ubezpieczenie biernego uczestnictwa w zamieszkach. Jeżeli wakacje planujemy spędzić aktywnie, np. chodząc po górach, nurkując, żeglując, podstawowy zakres polisy można poszerzyć o ochronę w zakresie rekreacyjnego uprawiania sportów bądź sportów wysokiego ryzyka oraz ubezpieczenie OC w życiu prywatnym.
A jak znaleźć najlepszą ofertę polisy turystycznej? Na pewno warto poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z opiniami ekspertów o danym ubezpieczycielu, jak np. ta o firmie Aegon: http://next.gazeta.pl/pieniadz/1,136156,13651871,Aegon_ma_nowe_polisy_inwestycyjne__Drastyczne_zmiany.html

Źródło: www.polisaturytyczna.pl

Zdjęcie główne: www.pexels.com