Ciekawe miejsce na weekend – Kraina Doliny Liwca

Pełna atrakcji turystycznych, a jednocześnie cicha i spokojna Kraina Doliny Liwca to obszar zlokalizowany we wschodniej części województwa Mazowieckiego. Jest to świetne miejsce na weekendowy wypad ze zwiedzaniem i aktywnym spędzaniem wolnego czasu lub relaksem na łonie przyrody.

Rzut beretem od Warszawy, na pograniczu dwóch regionów, leży pełna uroku i atrakcji Kraina Doliny Liwca. Ten wciąż mało znany zakątek Polski posiada wyjątkową historię, która do dziś przetrwała w formie legend, a przede wszystkim cennych zabytków, ulokowanych w pobliżu wijącej się wśród zielonych łąk i pagórków rzeki Liwiec.

Węgrów – stolica powiatu to niezwykle ciekawe, wciąż mało znane przez turystów miasto, w przeszłości nazywane „perłą baroku”. Do dziś zachowały się w nim rzadkie, bardzo cenne zabytki architektury, malarstwa i rzeźby baroku oraz ślady obecności kilku kultur – katolików, protestantów i Żydów.

Zamek zbrojownia w Liwie – jedno z najważniejszych miejsc na szlaku współczesnych amatorów walk z mieczem i kopią w dłoni. Dobrze utrzymany, doskonale prezentujący się na tle tutejszej przyrody, w sezonie letnim staje się sceną festiwalową i koncertową.

Muzeum Architektury Drewnianej Regionu Siedleckiego w Suchej – można w nim podziwiać unikatowe, odrestaurowane wnętrza dworskie i inne obiekty drewniane z XVIII i XIX wieku.

Pałac Radziwiłłów w Starej wsi,  późnobarokowy dwór drewniany w Paplinie, pałacyk w Julinie, pałac w Łochowie to pięknie odnowione obiekty, które noszą ślady obecności i działalności na tych ziemiach możnych rodów i znamienitych osobistości.

Malownicze tereny Dolina Liwca i Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego tworzą doskonałe warunki do wypoczynku na świeżym powietrzu i rekreacji. Z powodzeniem można tu uprawiać kajakarstwo, pokonywać szlaki rowerowe, korzystać z wodnych atrakcji zalewu w Węgrowie, wreszcie, beztrosko leniuchować na brzegu urokliwego Liwca.

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading