Ciekawe miejsca na Mazurach cz. 1

Przepiękne jeziora, gęste lasy i malownicze pagórki – właśnie za to kochamy Mazury. W tym regionie jest jednak wiele ciekawych atrakcji turystycznych, dzięki którym pobyt w polskiej Krainie Tysiąca Jezior będzie jeszcze bardziej niezwykły. Oto kilka mnie i lepiej znanych miejsc, które wart zobaczyć podczas wypoczynku na Mazurach.

Muzeum Bitwy Grunwaldzkiej w Stębarku
Bitwa pod Grunwaldem to jedno z tych wydarzeń, o którym słyszał chyba każdy Polak. Pola grunwaldzkie co roku w połowie lipca stają się widowiskiem dla tysięcy turystów, którzy chcą na własne oczy przekonać się jak wyglądało jedno z największych polskich zwycięstw. Warto jednak wiedzieć, że w znajdującej się w pobliżu miejscowości Stębark znajduje się muzeum poświęcone temu wydarzeniu. Na terenie obiektu można zobaczyć m.in. resztki pomnika grunwaldzkiego, wzniesionego w 1910 roku w Krakowie, który w czasie wojny został zniszczony przez Niemców, prawie 20-metrową kamienną makietę przedstawiającą rozmieszczenie wojsk, a w salce kinowej obejrzeć filmiki z komentarzem na tematy związany z bitwą.

Muzeum Mazurskie w Owczarni
Prywatne muzeum mieści się w malowniczo położonym czworaku, części zabudowy dawnego majątku ziemskiego, pochodzącego z XIX wieku. Mimo niewielkich rozmiarów jest prawdziwą skarbnicą wiedzy o dawnym życiu Mazurów. W skansenie zgromadzono ok. tysiąca sprzętów, tkanin, eksponatów sztuki ludowej. Szczególną atrakcją jest jednak tradycyjna czarna kuchnia na której gotowano na otwartym ogniu.

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading