Ciechocinek – dla zdrowia i urody

Gdzie zaplanować urlop, jeśli pragniemy nie tylko się odprężyć, ale także podreperować zdrowie i zadbać o urodę? Najlepiej w uzdrowisku. Choć wielu z nas kojarzą się one jedynie z nieco senną atmosferą małych miasteczek i popijającymi lecznicze wody kuracjuszami, pobyt w uzdrowisku może być zarówno atrakcyjny, jak i ogromnie korzystny dla ciała.

Ciechocinek

Najstarsze uzdrowisko
Gdyby zapytać o najpopularniejsze polskie uzdrowisko, z pewnością większość z nas wskazałaby znany z muzycznego hitu Ciechocinek. Miejscowość była najbardziej popularnym uzdrowiskiem już w XIX wieku, a nowo powstające ośrodki medyczne i kosmetyczne także dziś przyciągają do Ciechocinka wszystkich, którzy pragną zatroszczyć się o stan swojego organizmu.

Ciechocinek tężnie

Powietrze które leczy
Ciechocinek jest niezwykle ciekawym miejscem, zarówno jeśli chodzi o walory turystyczne, jak i czysto uzdrowiskowe. Największą atrakcją miejscowości są imponujące tężnie, wybudowane na przełomie XVIII i XIX wieku jako największe w Europie. Za sprawą ich specjalnej konstrukcji, powietrze nasycone jest cennymi mikroelementami z solanki, które z każdym łykiem powietrza dostają się do naszego organizmu, działając korzystnie na wiele schorzeń. Solanki cieplicze wydobywane w Ciechocinku leczą choroby układu krążenia, reumatyzm, choroby dróg oddechowych, kobiece oraz nerwice. Uzdrawiające powietrze można wdychać, przechadzając się po przepięknych ogrodach, ogrodach, parkach i skwerach, które zapełniły Ciechocinek już w okresie dwudziestolecia międzywojennego.

Aby w pełni wykorzystać uzdrowiskową ofertę Ciechocinka nie musimy być pacjentami sanatorium. W miejscowości możemy znaleźć doskonale zlokalizowane ośrodki z bogatą ofertą zabiegów medycznych i kosmetycznych: http://www.villapark.pl/#!/strona-glowna/

 

źródło obrazka: www.podroze-pkp.blogspot.com

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading