Carnaval Sztukmistrzów 28-31 lipca w Lublinie

W ostatni weekend lipca lubelska starówka po raz kolejny będzie tłem jednego z najbardziej niesamowitych wydarzeń w Polsce – Carnavalu Sztukmistrzów. Od 28 do 31 lipca na ulice Lublina wyjdą clowni, kuglarze i akrobaci ze wszystkich zakątków świata.

fot. sztukmistrze.eu
fot. sztukmistrze.eu

Impreza za każdym razem gomadzi tłumy, a szczególnych wrażeń dostarcza obserwowanie spacerów na taśmach rozpiętych nawet 40 m nad ziemią między budynkami Starego Miasta.

fot. sztukmistrze.eu
fot. sztukmistrze.eu

W tym roku będzie można zobaczyć m.in.: „Wanded” w wykonaniu eVenti Verticali – spektakl na linie oraz „Cyrk bez przemocy” w wykonaniu Kliniki Lalek, w którym występują lalki przedstawiające zwierzęta: słonia, żyrafę, lwa – naturalnej wielkości.

fot. sztukmistrze.eu
fot. sztukmistrze.eu

Jak zapowiadają sami organizatorzy: Namioty eksplodują teatrem nowego cyrku. (…) Ulice spłyną strachem, podnieceniem i śmiechem z naszej codziennej spętanej kultury. To wszystko za sprawą buskerów z całym antruażem im właściwym. Będzie śmieszno i straszno, w sercu ckliwie, a w głowie czasem niewygodnie. Niebo po raz kolejny opanują nie anioły, czy gołębie, a highlinerzy, którzy przysłonią słońce blaskiem umiejętności i brawurą swoich kroków.

fot. sztukmistrze.eu
fot. sztukmistrze.eu

Większość wydarzeń nie wymaga biletu ani wejściówki, jednak warto zwrócić uwagę na to, że nie wszystkie atrakcje są odpowiednie dla dzieci. Informacje o spektaklach można poznać na stronie internetowej festiwalu.
Źródło: www.sztukmistrze.eu

Zdjęcie główne: www.sztukmistrze.pl