Bystrzyca Kłodzka i okolice – dla miłośników gór i zabytków

Choć w Polsce nie brakuje ciekawych górskich miejscowości, Bystrzyca Kłodzka i jej okolice to miejsce wyjątkowe. Nie tylko zachwyca widokami, ale także skupia w sobie wszystko, za co kochamy góry. Jeśli marzy wam się aktywny wpoczynek w górach i nadal wahacie się nad wyborem miejscowości, Bystrzyca Kłodzka z pewnością zaspokoi wasze oczekiwania.

Miasto zabytków

bystrzyca kłodzka
fot. polskaniezwykla.pl

Już na pierwszy rzut oka widać, że Bystrzyca Kłodzka to idealne miejsce dla miłośników historii i zabytków. Miasto jest pełne dawnej, kamiennej architektury, ciasnych uliczek i zaułków, tworzących kameralny i bardzo przyjemny klimat. Wyruszając na spacer Miejską Trasą Turystyczną będziemy podziwiać XVIII-wieczne kamienice, świątynie, dawne mury obronne, a podziemna trasa turystyczna pozwoli lepiej poznać historię miasta, którego początki sięgają średniowiecza. Jeśli mamy ochotę na dłuższy spacer, możemy wybrać się na szlak prowadzący na tereny rekreacyjne po drugiej stronie rzeki – Nysy Kłodzkiej. Stamtąd można obejrzeć malowniczą panoramę miasta.

bystrzyca kłodzka
fot. regeneracja.poradnikzdrowie.pl

Na szlaku i w uzdrowisku
Będąc w Bystrzycy Kłodzkie warto nie tylko zwiedzać, ale także korzystać z dobrodziejstw znajdującego się w pobliżu uzdrowiska Długopole-Zdrój. Można tam skorzystać z zabiegów rehabilitacyjnych, zażyć suchej kąpieli dwutlenkiem węgla i napić się leczniczej wody. Zregenerowani i wypoczęci możemy udać się na szlak – pieszy lub rowerowy. Bystrzyca Kłodzka słynie z doskonałych warunków do uprawiania sportów, zarówno letnich, jak i zimowych, dlatego przyciąga miłośników aktywnego wypoczynku w każdym wieku.

Zdjęcie główne: www.urzadpracy.info