Bezpośrednia likwidacja szkody, czyli sposób na szybsze odszkodowanie

System Bezpośredniej Likwidacji Szkody (BLS) to rozwiązanie, które ma przynosić korzyści zarówno dla kierowców, jak i ubezpieczycieli. Czym jest BLS i czy warto z niego korzystać

bezpośrednia likwidacja szkód

Bezpośrednia Likwidacja Szkód na naszym rynku działa od 1 kwietnia 2015 roku. Jej głównym założeniem jest poprawienie sytuacji osób poszkodowanych w wypadkach drogowych.

bezpośrednia likwiacja szkód

BLS daje możliwość ubiegania się o odszkodowanie po wypadku od swojego ubezpieczyciela. Wcześniej, aby uzyskać odszkodowanie, musiał on kontaktować się z agencją ubezpieczającą sprawcę.

bezpośrednia likwidacja szkód

Wiązało się z tym nie tylko wiele niedogodności, ale także konieczność dłuższego, niekiedy ciągnącego się miesiącami, oczekiwania na należne pieniądze. Komfort i mniej stresu dla poszkodowanego to najbardziej oczywiste zalety mechanizmu BLS, ale są też inne, np. zwiększenie konkurencyjności ofert towarzystw ubezpieczeniowych.

bezposrednia likwidacja szkód

Więcej o tym, jak Bezpośrednia Likwidacja Szkód działa w praktyce tutaj: http://www.rp.pl/Motoryzacja/170528887-Co-bezposrednia-likwidacja-szkod-zmienila-na-rynku-ubezpieczeniowym.html#ap-1

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading