Beskid Wyspowy – 5 ciekawych tras dla każdego

„Beskidzkie wyspy” są idealne miejsca dla poszukiwaczy miejsc na rodzinny wypoczynek, spokoju i odosobnienia, a przede wszystkim niezwykle pięknych widoków.

Wyraźnie oddzielone malowniczymi przełęczami, łagodne szczyty wyglądają przepięknie o każdej porze roku. Przy dobrej pogodzie widać stąd także szczyty Gorców, Beskidu Sądeckiego, a nawet Tat. Bez względu na panujące warunki atmosferyczne, te góry z przyjemnością będzie przemierzać zarówno doświadczony górołaz, jak i rodziny z dziećmi, lubiącymi aktywne formy wypoczynku.

Które trasy będą najlepsze, aby poznać ten przepiękny zakątek Polski? Do wyboru mamy 53 wyspy, jeśli jednak na obejrzenie Beskidu Wyspowego jest kilka dni, oto 5 popularnych miejsc, odpowiednich zarówno dla podróżujących w pojedynkę, jak i całych rodzin.

Łopień – to mało wymagająca trasa, bardzo dobra na początek wyjazdu, dla mało wprawionych turystów, osób starszych, dzieci, rowerzystów. Jej atuty to także piękne widoki, m.in. na Tatry oraz tajemnicze jaskinie.

Lubomir – choć sam szczyt prezentuje się raczej przeciętnie, znajduje się na nim inna atrakcja – obserwatorium astronomiczne, w którym organizowane są nocne pokazy nieba.

Ćwilin – jeden z najciekawszych szczytów, zapewniających wspaniałe widoki, a latem niemało wysiłku przy podejściu tzw. ścianą płaczu.

Luboń Wielki – trasa na szczyt należy do najpopularniejszych i najbardziej urozmaiconych w całym Beskidzie Wyspowym, prowadzi przez gołoborza w rezerwacie „Dziurawe Turnie”.

Mogielnica – szczyt warto zdobyć nie tylko ze względu na najwyższą wysokość 1171 m n.p.m., ale także krajobrazy – widać stąd nawet Małą Fatrę, ale także różne możliwości letniej i zimowej rekreacji.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)