Atrakcje Wrocławia czekają na kibiców

Stadion Miejski we Wrocławiu - Euro 2012Każdy kibic, który przyjedzie do Wrocławia na mecze Euro 2012 z pewnością zakocha się w tym mieście. Wrocław ma bowiem wiele do zaoferowania. Nie ma szans, aby ktoś nudził się tam w czasie Euro 2012. Jakie atrakcje Wrocławia czekają na kibiców?

 

Starówka – centrum wrocławskiego życia

Wrocław jest jednym z niewielu miast w Polsce, gdzie niemal wszystkie atrakcje skupione są w jednym miejscu. Tym miejscem jest Stare Miasto. To właśnie tam toczy się całe życie towarzyskie i kulturalne miasta. Warty zobaczenia jest Ratusz oraz Rynek, a szczególnie jego przepięknie odrestaurowane kamieniczki. Niektóre z nich mogą posłużyć kibicom jako wspaniałe apartamenty we Wrocławiu. Wrocławski Rynek jest przepiękny. Jeszcze większe wrażenie robi jednak widziany z góry, dlatego też będąc we Wrocławiu trzeba koniecznie wspiąć się na liczącą 91,5 m wieżę Kościoła św. Elżbiety, z której widać nie tylko Stare Miasto, ale także dużą część Wrocławia. Ciekawą atrakcją Starego Miasta są także ukryte w jego różnych zakątkach krasnale. Każdy, kto odwiedza Wrocław za punkt honoru bierze sobie, by odnaleźć je wszystkie. Nie sposób też pominąć najstarszy zakątek Wrocławia, jakim jest położony nieopodal Rynku Ostrów Tumski oraz widoczne z niego odrzańskie wyspy.

Multimedialna fontanna we Wrocławiu

 

Coś dla ducha i dla ciała

Co prawda na Rynku można by siedzieć dniami i nocami, ale warto też zobaczyć inne atrakcje Wrocławia. Każdy kibic przyjeżdżający do Wrocławia na mecze Euro 2012 znajdzie tu zarówno coś dla ducha, jak i dla ciała. Na tych, którzy chcą zażyć nieco kultury czeka 16 muzeów, 14 teatrów, 32 galerie i 7 kin. Warta zobaczenia jest także typowo wrocławska atrakcja – Panorama Racławicka. Ci, którzy lubią spacerować i podziwiać nie tylko zabytki Wrocławia, ale także piękno przyrody powinni odwiedzić takie miejsca jak: Ogród Botaniczny, Ogród Japoński, Wyspę Słodową, czy największy w Polsce Ogród Zoologiczny. Piękne widoki zapewniają także rejsy po Odrze oraz Wrocławska Fontanna Multimedialna. Dogodzić swojemu ciału można zaś we wrocławskim aquaparku, albo w licznych pubach, browarach i restauracjach. Szczególnie godny polecenia jest znajdujący się na Rynku mini browar Spiż.

Ostrów Tumski we Wrocławiu

 

 

Film promocyjny

Leave a Comment!

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading