Atrakcje turystyczne Pienin

Niezwykle malownicze, górskie krajobrazy, zabytki, urokliwe miejscowości rozsiane wśród bujnej przyrody i masa atrakcji dla aktywnych to atuty Pienin, niewielkiego, ale jednego z najciekawszych pasm górskich w Polsce.

Spływ Dunajcem to najsłynniejsza, ale nie jedyna atrakcja Pienin. Pieniński Park Narodowy jest doskonale przygotowany na turystów, którzy szlaki mogą pokonywać pieszo lub na rowerach. Obowiązkowym punktem programu pobytu w Pieninach jest zdobycie Trzech Koron. Po drodze można podziwiać bardzo zróżnicowaną i specyficzną florę Pienin.

W tym górskim zakątku oczy cieszy nie tylko przyroda, ale także znane zabytki architektury średniowiecznej: zamki w Czorsztynie i Niedzicy, który prezentuje się niesamowicie na tle widocznych w oddali szczytów Tatr Bielskich. Dwie warownie znajdujące się w niedużej odległości to pamiątka czasów, w których ten obszar sąsiadował z ważnymi szlakami handlowymi. Przez historyczny Spisz, krainę w której mieszanka wpływów polskich, słowackich i węgierskich, wytworzyła niezwykle ciekawą i bogatą kulturę, przebiegały szlaki o kluczowym znaczeniu. Wzdłuż nich powstawały bogate i ważne miasta. Będąc w Pieninach, warto udać się na pobliską Słowację i obejrzeć Poprad, Kieżmark, Lewoczę, Bardejów.

Jeśli macie ochotę spędzić czas w górach bez wielogodzinnych marszów i męczących wspinaczek, odpocząć wśród zapierających dech w piersiach widoków, poznać bardzo ciekawą, regionalną kulturę i pyszną kuchnię górali pienińskich, wypad do Szczawnicy i okolic będzie doskonałym pomysłem.

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading