Artykuły dla zwierząt – co kupić?

Dzieci już od dawna prosiły o wzbogacenie domu o futrzastego przyjaciela, mąż skrycie marzył o psie, a Tobie marzył się kot. W końcu zapadła decyzja. Wprowadzenie do domu nowego, zwierzęcego przyjaciela to radosny moment. Ale jakie artykuły dla zwierząt kupić w pierwszej kolejności?

Jeśli będzie to pierwsze zwierze w waszym domu, warto poświęcić chwilę czasu i pieniędzy na skompletowanie odpowiedniej wyprawki. Bez względu na to, czy pod naszym dachem zamieszka mruczący kociak, czy rozkoszny szczeniak – potrzebne będą akcesoria do pielęgnacji, karmienia i zabawy. Aby jednak uniknąć niepotrzebnych wydatków i zakupu zbędnych gadżetów, podpowiemy, co warto kupić, aby nasz nowy pupil poczuł się w naszym domu jak u siebie.

Artykuły dla zwierząt – pies i kot

Najpierw pomyśl o najważniejszych potrzebach bytowych zwierzęcia, tutaj bez znaczenia, czy do naszego domu trafi pies, kot, czy też oba naraz. Bez względu na gatunek – zwierzę jeść i spać musi. Zabezpieczmy więc odpowiednią ilość misek – potrzebne będą do karmienia i do pojenia zwierzaka, oraz legowiska.  Przy wyborze misek kierujmy się wielkością pupila – kotom i mniejszym psom potrzebne będą małe naczynia, psom dużych ras należy zakupić odpowiednio większe miski (przydać się może także stojak na miski, niektóre psy nie lubią lub nie powinny się schylać). Optymalna ilość naczyń to co najmniej trzy sztuki: na wodę, na mokre jedzenie oraz na pokarm suchy.

Posłanie to także niezbędny zakup. O ile kot będzie najszczęśliwszy w kartonowym pudełku lub wiklinowym koszyku, o tyle legowisko dla psa to wydatek konieczny (choć i tak pewnie będzie spać z nami). Tutaj także kierujemy się wielkością zwierzęcia. Nie warto jednak kupować na wyrost! Legowisko powinno rosnąc wraz z naszym psem, inaczej psiak niechętnie będzie z niego korzystać.

Pora na relaks i zabawę

Nie wolno nam także zapomnieć o psiej i kociej rozrywce. Zwierzęta, zwłaszcza małe potrzebują naszej uwagi i stymulacji odpowiednimi akcesoriami. Zabawki dla psa i kota kupujemy kierując się przede wszystkim bezpieczeństwem naszych pupili. Warto również pomyśleć o czymś do gryzienia. W sklepach z akcesoriami dla zwierząt znajdziemy zarówno gryzaki dla kotów, jak i psów.

Wśród niezbędnych rzeczy dla psa, które musimy zakupić znajdują się także obroże, lub obecnie bardziej polecane, szelki dla psa oraz smycz. Dobrze dobrane zapewnią zwierzęciu komfort i poczucie bezpieczeństwa, a nam ułatwią codzienne spacery. Czas na świeżym powietrzu można wykorzystać także do tresury i zabawy z psem. Przydadzą się nam więc piłki, specjalne akcesoria dla psów stymulujące rozwój zwierzęcia oraz przysmaki.

Wśród kocich akcesoriów, które warto mieć w domu znajdują się wszelkiego rodzaju drapaki. Dzięki nim nasz koci przyjaciel będzie mógł bez przeszkód realizować potrzebę drapania, a my unikniemy zniszczonych mebli i podrapanych ścian.

Niezbędne rzeczy dla kotów i psów kupimy bez trudu nie tylko w każdym sklepie zoologicznym ale także sklepach spod szyldu Pepco. W tych ostatnich warto polować na oferty specjalne, na których możemy kupić akcesoria dla zwierząt po korzystnych cenach.

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading