Arboretum w Wojsławicach – cuda natury

Arboretum w Wojsławicach to idealne miejsce na spędzenie czasu na łonie natury na osób w każdym wieku. Cenne okazy roślin, ciekawe eksponaty i wszystko, co niezbędne do przyjemnego spędzenia czasu z dala od miasta to największe zalety tego miejsca.

Bogactwo natury

Arboretum
fot. zdjeciaeuropa.blox.pl

W położonych ok. 50 km od Wrocławia Wojsławicach można obejrzeć jeden z najpiękniejszych parków w Polsce. Pięknie ulokowane Arboretum jest placówką naukowo-dydaktyczną z cenną kolekcją roślin oraz doskonałym miejscem na rodzinną wyprawę lub samotny wypad z dala miejskiego zgiełku. Okazy Arboretum budzą zainteresowanie zarówno naukowców, studentów, uczniów, jak i zwykłych turystów. Wśród ponad 6000 gatunków i odmian roślin można odnaleźć różaneczniki i azalie, bukszpany oraz około 2000 gatunków i odmian liliowców. Spacer po parku to doskonały pomysł na relaks. Jego teren przecinają dwie malownicze doliny na osi wschód-zachód z płynącymi pośrodku strumykami, stawami oraz niskimi progami wodnymi.

Coś dla każdego

Arboretum
fot. miastodzieci.pl

Oprócz wspaniałych okazów flory, w Wojsławicach można podziwiać ciekawe eksponaty. Lekcję przyrody na najmłodszych uzupełni wystawa przedmiotów używanych w dawnych gospodarstwach domowych, takich jak stare tłuczki, maszynki, garnki oraz narzędzi i maszyn wykorzystywanych w warsztatach. Goście Arboretum mogą korzystać z terenu piknikowego, miejsca do grillowania i punktów gastronomicznych, a usiana piękną roślinnością łąka będzie doskonałym miejscem na piknik na własnym kocu. Dzieciaki mogą spędzić czas na placyku dawnych gier i zabaw. W Arboretum nie mogło też zabraknąć punktu sprzedaży roślin.

Zdjęcie główne: www.arboretumwojslawice.pl

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading