Alergia na sierść zwierząt – o czym nie zapomnieć na wakacjach?

Prywatne kwatery, stancje czy gospodarstwa agroturystyczne to idealny pomysł na nocleg, jeśli szukamy miejsca zacisznego, swojskiego, z przyjemną domową atmosferą. Niestety, także takie mogą mieć swoje minusy, zwłaszcza jeśli właściciele naszej bazy noclegowej są miłośnikami zwierząt, a objawy alergii na sierść to dla nas prawdziwy koszmar.

Nieprzyjazne alergikomobjawy alergii

Właściciele obiektów turystycznych dokładają dziś wszelkich starań, aby w 100 proc. dogodzić oczekiwaniom turystów – stąd jak grzyby po deszczu pojawiają się miejsca „przyjazne dzieciom”, w których „zwierzęta są mile widziane”. Choć brzmi to bardzo sympatycznie i zachęcająco, w przypadku miejsc przyjaznych czworonogom sprawa nie jest taka oczywista. Jest bowiem wiele osób, którym objawy alergii na sierść uniemożliwiają przebywanie w towarzystwie zwierząt. O ile szukając miejsca na nocleg możemy zapytać jakie zwierzęta posiadają gospodarze, w przypadku przyjazdu gości, wśród których znajdują się czworonogi sytuacja staje się patowa. Na szczęście, osoby z alergią na sierść zwierząt nie są skazane na rezygnację z wielu atrakcyjnych miejsc na nocleg, jednak zanim znajdą się w miejscu przyjaznym zwierzętom muszą pamiętać o kilku zasadach.

  • W pierwszej kolejności trzeba zadbać o to, by zwierzę nie miało dostępu do naszego pokoju. Wobjawy alergii czasie nieobecności pokój będzie zamknięty, ale warto o tym pamiętać także wychodząc z pokoju na chwilę np. do kuchni. Być może konieczna okaże się zmiana pokoju na bardziej oddalony od turystów ze zwierzakiem.
  • Preparat na objawy alergii, który powinien być podstawowym elementem apteczki alergika, pomoże uporać się z wieloma przykrymi dolegliwościami.
  • Częste otwieranie i wietrzenie pokoju powinno pomóc usunąć ewentualne alergeny, które dostaną się do pokoju.
  • O swoich dolegliwościach warto powiedzieć gospodarzom i zapytać o możliwość częstszego odkurzania pokoju.

Choć te metody nie zawsze będą całkowicie skuteczne w przypadku silnych reakcji alergicznych, z pewnością mogą przynieść ulgę u osób umiarkowanie reagujących na sierść. Jeśli nie chcecie rezygnować z pobytu w wielu wspaniałych miejscach z powodu alergii, warto nich pamiętać.

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading