Akwarium Gdyńskie

Lato to czas, który wielu z nas planuje spędzić nad morzem. Co można robić w nadmorskich kurortach oprócz kąpieli w morzu i leniuchowaniu na plaży? Do wyboru jest mnóstwo niezwykłych atrakcji, zwłaszcza jeśli podróżujecie z dziećmi. Jedną z nich jest Akwarium Gdyńskie.

Podmorskie światy

akwarium gdyńskie
fot. rozkoduj.pl

Wizyta w Akwarium Gdyńskim będzie prawdziwą frajdą dla miłośników bajek o Małej Syrence i rybce Nemo, choć nie tylko. Dla młodzieży i dorosłych ekspozycje Akwarium będą żywą lekcją biologii. Można w nim zobaczyć wiele gatunków ryb, płazów i gadów z całego świata. Sekcja edukacji jest rozbudowana i bardzo atrakcyjna. Na trzech piętrach znajduje się 68 akwariów zamieszkałych przez 1500 żywych organizmów. Morski świat ciekawi dzieci i dorosłych, jednak największe emocje budzi prawdziwa ośmiornica i koniki morskie. W Akwarium organizowane są różnego rodzaju akcje edukacyjne i promocje. W tym miesiącu z okazji Dnia Ojca wszyscy tatusiowe, którzy w tym dniu odwiedzą je wraz z pociechami nie zapłacą za bilet, a w lipcu i sierpniu dla dzieci i rodziców będą odbywały się wakacyjne spotkania z nauką.

akwarum gdyńskie
fot. travelomania.pl

Przyjazne rodzinom

W Akwarium znajdują się ekspozycje przygotowane specjalnie dla dzieci. Jedna z makiet przedstawia dno Morza Bałtyckiego, a w Sali Mokrej można zanurzyć ręce w wodzie i dotykać morskich stworzeń. Akwarium w Gdyni warto odwiedzić z całą rodziną bez względu na wiek. Obiekt jest przyjazny osobom niepełnosprawnym oraz małym dzieciom. Maluszki mogą zwiedzać Akwarium w specjalnych wózkach, dostępny jest także przewijak i foteliki do karmienia.