Akademik Poczdam – zalety studiowania w Niemczech

Z wielu powodów studia w Niemczech są dla Polaków strzałem w dziesiątkę. Stosunkowo szybki i wygodny dojazd z Polski, prestiż niemieckich uczelni i łatwy dostęp do rynku pracy to ich najważniejsze zalety. Nie mniej ważny jest brak opłat za studia w wielu landach oraz niewysokie koszty utrzymania w miejscach, takich jak akademik Poczdam.

Niemcy w czołówce uczelni na świecie

Dlaczego właściwie studiować w Niemczech, a nie w Polsce? Nie oszukujmy się, choć w polskich miastach nie brakuje szkół wyższych, nasze najlepsze uniwersytety zajmują miejsca co najwyżej w czwartej setce rankingów. Z kolei niemieckie uczelnie należą czołówka światowego szkolnictwa wyższego. Na Liście Szanghajskiej, najbardziej prestiżowym rankingu uniwersyteckim na świecie, w 2019 roku aż pięć szkół wyższych z Niemiec znalazło się w pierwszej setce.

Wysoka jakość kształcenia na poziomie akademickim u naszych zachodnich sąsiadów, wynika z wielowiekowych tradycji uniwersyteckich oraz nowoczesnego i profesjonalnego podejścia pracowników uczelni. Perfekcyjnie przygotowana infrastruktura, znakomite osiągnięcia naukowe, uporządkowanie i ścisła współpraca z pracodawcami – to cechy, których polscy studenci mogą Niemcom pozazdrościć. Dla Polaków pragnących studiować w Niemczech nie bez znaczenia jest także bliskość geograficzna oraz szeroka siatka połączeń kolejowych, lotniczych i autobusowych z wieloma tamtejszymi miastami.

Akademiki Poczdam – studenckie życie w komfortowych warunkach

Nie ulega wątpliwości, że na niemieckich uczelniach warto studiować. Kolejne pytanie, z jakim trzeba się zmierzyć, myśląc o studiach w tym państwie, są koszty utrzymania. Pod tym względem studiowanie w Polsce wypada korzystniej. Jednak nie jest prawdą, że na studia w Niemczech będzie stać tylko studentów z najzamożniejszych rodzin. Koszty prywatnych kwater w ośrodkach akademickich zaczynają się już od 200 euro. Po doliczeniu mediów i dodatkowych opłat, cena będzie nieco wyższa, dlatego dla studiujących w Poczdamie lub innym niemieckim mieście, korzystniejszym rozwiązaniem może być Akademik Poczdam Basecamp.

Basecamp to nowocześnie urządzony obiekt, w pełni dostosowany do potrzeb studentów. Znajdują się w nim jedno i wieloosobowe apartamenty z własną kuchnią i łazienką, a także udogodnieniami, takimi, jak pralnia, siłownia, kino, pokój cichej nauki, pokoje dla niepełnosprawnych czy rowery do wypożyczenia. Wnętrza studenckich apartamentów są przestronne i funkcjonalnie zaprojektowane, dzięki czemu sprzyjają zarówno wyciszeniu, jak i integracji z innymi mieszkańcami. Dogodna lokalizacja i dostępność wszystkich ważnych dla studenta usług sprawiają, że jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla młodych obcokrajowców.
Ceny i pełny opis Akademik Poczdam Basecamp można znaleźć tutaj: https://basecampstudent.com/pl/lokalizacje/niemcy/potsdam/