Akademik Lipsk – studia w mieście Bacha

Myślisz o studiach w Niemczech? Piękne zabytki i hipsterskie zaułki, wysoki poziom kształcenia i niskie koszty utrzymania oraz miejsca stworzone z myślą o studentach. Do nich właśnie należy akademik Lipsk.

W poprzednim tekście, mogliście przeczytać o tym dlaczego warto studiować w Niemczech i jakie zalety posiada akademik Poczdam. Dziś chcę podzielić się informacjami na temat innego niemieckiego miasta – jego niezwykłą historią, przyjazną atmosferą i miejscami przyjaznymi studentom.

Co ciekawego czeka na studentów w Lipsku?

Zacznijmy od najbardziej charakterystycznych miejsc, które sporo mówią o klimacie tego miasta. Nowy i Stary Ratusz najczęściej pojawiają się na fotografiach przedstawiających Lipsk. Pierwszy z nich przypomina bardziej bajkowy pałac niż urząd, drugi to jedna najcenniejszych budowli renesansowych w Niemczech, w którym mieści się muzeum historyczne miasta. Tu na pewno warto zacząć poznawanie Lipska. W jego dziejach było wiele wybitnych osobistości, ale z pewnością w najczęściej wymienianą jest Jan Sebastian Bach, który przez lata pracował i tworzył swoje arcydzieła w kościele św. Tomasza.

To tylko niektóre z obiektów, świadczących o tym, że Lipsk jest miastem o bogatej przeszłości. Jednak najbardziej interesujące jest to, że obok jego starych, majestatycznych zabytków nie brakuje modnych, nowoczesnych i tętniących życiem miejsc, które przyciągają młodych jak magnes. Jednym z nich jest ulica Karl-Liebknecht-Straße – najbardziej kultowa i alternatywna, mekka hipsterów, fanów sztuki współczesnej i studentów. Jeśli mowa o studentach, trzeba także wspomnieć o niesamowicie prezentującym się budynku Uniwersytetu Lipskiego, założonego już w 1409 roku i przyciągającego rzesze młodych ludzi z innych niemieckich miast i zza granicy.

Akademik Lipsk – BaseCamp

Nie bez przesady Lipsk można nazwać miastem studenckim. Choć nie jest wielkim miastem, społeczność akademicka stanowi jego znaczną część. Wynika to nie tylko z wysokiego poziomu i renomy tutejszego uniwersytetu, ale także niedużych kosztów utrzymania i udogodnień, sprzyjających studentom. Jednym z nich jest akademik Lipsk Basecamp, który przy stosunkowo niskich cenach oferuje to, o czym może pomarzyć chyba każdy, przyjeżdżający studiować – prywatne łazienki, w pełni wyposażone i funkcjonalne kuchnie, pokoje cichej nauki, siłownię, pralnię, kino, rowery do wynajęcia, superszybkie WiFI i wspólną przestrzeń sprzyjającą integracji.

Akademiki Lipsk i Poczdam Basecamp to podobne obiekty, które zostały stworzone z myślą o zaspokojeniu potrzeb studentów, a do tego są wręcz idealne dla osób przyjeżdżających na studia zza granicy. Więcej o Bascamp w Lipsku tutaj: https://basecampstudent.com/pl/lokalizacje/niemcy/_lipsk/.

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading