5 topowych miejsc na egzotyczne wakacje

Kapryśna pogoda, tłok na plażach i niespodzianki, takie jak ubiegłoroczny atak sinic, przez który zamykane są kąpieliska, to wystarczające powody, aby zamiast urlopu nad Bałtykiem wybrać wakacje w słonecznym miejscu. Sprawdźcie, gdzie słońce, woda i piękne otoczenie zawsze dopisują.

Wciąż nie jest za późno na zarezerwowanie świetnej oferty na egzotyczne wakacje. Już wkrótce (po majówce) rozpocznie się jeden z najlepszych okresów na upolowanie znakomitej oferty Last Minute. Jeśli zatem w tym roku chcielibyście spędzić wakacje w egzotycznym miejscu, najlepsze okazje jeszcze przed wami. Tymczasem przedstawiam krótką listę rajskich kurortów najlepiej ocenianych na portalach wakacyjnych.

Romantyczna Dominikana to części wyspy Haiti. Została odkryta przez Krzysztofa Kolumba w czasie jego słynnej wyprawy. Nie bez powodu nazywana jest „perłą Karaibów”. Rafy koralowe, przepiękne parki krajobrazowe, a przede wszystkim rajskie plaże to spełnienie marzeń wielbicieli egzotyki.

Bogata w niezwykłe tradycje, magiczna Tajlandia to miejsce, w którym oprócz przepięknych, białych plaż i turkusowej wody, charakterystycznym elementem krajobrazu są mogoty – strzeliste skały wystające ponad taflę wody. Tajlandia to idealny kierunek dla fanów dobrej kuchni i miłośników azjatyckiej kultury.

Wyspy Zielonego Przylądka oferują cudowne widoki, znakomitą pogodę, bardzo smaczne jedzenie i oryginalną muzykę. To także wymarzone miejsce dla osób uprawiających sporty wodne.

Emiraty Arabskie – jedno z najbogatszych miejsc na świecie zachwyci zarówno turystów szukających odpoczynku wśród luksusu i przepychu, poszukiwaczy przygód, jak i turystów aktywnych. Znajdziemy tu doskonale utrzymane, malownicze plaże, góry, pustynie i oazy, wioski beduinów i nowoczesne aglomeracje.

Bajeczne Malediwy to archipelag składający się z 1200 wysp, otoczonych krystaliczną wodą i idealnie czystymi plażami. Turyści mają tu do dyspozycji wszystko, czego można oczekiwać od egzotycznego kurortu. Są miejsca do błogiego relaksu, uprawiania sportów i nurkowania na zachwycających rafach koralowych, rejsy statkiem po Oceanie Indyjskim, a także sklepy, restauracje i zabytki.