5 romantycznych miejsc dla zakochanych w Polsce

Zwyczaj obchodzenia dnia świętego Walentego przyszedł do Polski stosunkowo niedawno, jednak przyjął się u nas na tyle dobrze, że wiele zakochanych robi z tej okazji wyjątkowe plany. Jeśli zamiast bukietu róż lub perfum chcecie zabrać ukochaną osobę w romantyczną podróż, oto kilka propozycji.

fot. dolinapalacow.pl

Dolina Pałaców i Ogrodów
W jeleniogórskiej Dolinie Pałaców i Ogrodów mieści się aż 11 przepięknych pałaców, które idealnie nadają się na cel walentynkowej podroży. Wspaniała architektura i ogrody, po których zakochani mogą spacerować godzinami to chyba najlepsze tło dla romantycznej przygody. Dodatkowo w obiektach oferowane są specjalne walentynkowe pakiety i imprezy.

fot. wkazimierzudolnym.pl

Kazimierz Dolny
Mimo ogromnej popularności wśród krajowych i zagranicznych turystów, Kazimierz Dolny jest rzadko odwiedzany zimą. Dla zakochanych to wspaniała okazja do skorzystania z jego uroków. Magiczne miasteczko pokryte śniegiem wygląda jak z bajki, a działające przez cały rok restauracje, kawiarnie, muzea i galerie sztuki stwarzają wspaniałe warunki do przeżycia najbardziej romantycznych Walentynek.

Mosty zakochanych
Walentynki to dobra okazja do zawieszenia kłódki na jednym z mostów zakochanych. Choć ten zwyczaj także jest praktykowany u nas od niedawana, w wielu polskich miastach (Wrocławiu, Łodzi, Warszawie, Szczecinie) mosty są obwieszone pękami kłódek – dowodów wiecznej miłości. W Tarnowie taki most jest częścią Ścieżki Zakochanych w Tarnowie.

fot. roztocze.org

Roztocze
Jeśli chcecie spędzić Walentynki w miejscu oddalonym od świata, a przy tym wyjątkowo pięknym i pełnym zabytków, Roztocze będzie idealnym wyborem. Romantycznych tras spacerowych jest tam mnóstwo, a miejsca, takie jak Zamość, Zwierzyniec, Szczebrzeszyn są pełne urokliwych kościołów i innych zabytków architektury malowniczo wpisanych w tamtejszy krajobraz.

fot. serwislokalny.com

Sanktuarium świętego Walentego w Bieruniu
Kto chce spotkać patrona zakochanych osobiście, powinien wybrać się z ukochaną osobą do Bierunia. W tamtejszym niewielkim, drewnianym sanktuarium znajdują autentyczne relikwie świętego, a 14 lutego odbywają się uroczystości odpustowe, podczas których zakochani mogą zanosić do Walentego swoje prośby.

 

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading