5 romantycznych miejsc dla zakochanych w Polsce

Zwyczaj obchodzenia dnia świętego Walentego przyszedł do Polski stosunkowo niedawno, jednak przyjął się u nas na tyle dobrze, że wiele zakochanych robi z tej okazji wyjątkowe plany. Jeśli zamiast bukietu róż lub perfum chcecie zabrać ukochaną osobę w romantyczną podróż, oto kilka propozycji.

fot. dolinapalacow.pl

Dolina Pałaców i Ogrodów
W jeleniogórskiej Dolinie Pałaców i Ogrodów mieści się aż 11 przepięknych pałaców, które idealnie nadają się na cel walentynkowej podroży. Wspaniała architektura i ogrody, po których zakochani mogą spacerować godzinami to chyba najlepsze tło dla romantycznej przygody. Dodatkowo w obiektach oferowane są specjalne walentynkowe pakiety i imprezy.

fot. wkazimierzudolnym.pl

Kazimierz Dolny
Mimo ogromnej popularności wśród krajowych i zagranicznych turystów, Kazimierz Dolny jest rzadko odwiedzany zimą. Dla zakochanych to wspaniała okazja do skorzystania z jego uroków. Magiczne miasteczko pokryte śniegiem wygląda jak z bajki, a działające przez cały rok restauracje, kawiarnie, muzea i galerie sztuki stwarzają wspaniałe warunki do przeżycia najbardziej romantycznych Walentynek.

Mosty zakochanych
Walentynki to dobra okazja do zawieszenia kłódki na jednym z mostów zakochanych. Choć ten zwyczaj także jest praktykowany u nas od niedawana, w wielu polskich miastach (Wrocławiu, Łodzi, Warszawie, Szczecinie) mosty są obwieszone pękami kłódek – dowodów wiecznej miłości. W Tarnowie taki most jest częścią Ścieżki Zakochanych w Tarnowie.

fot. roztocze.org

Roztocze
Jeśli chcecie spędzić Walentynki w miejscu oddalonym od świata, a przy tym wyjątkowo pięknym i pełnym zabytków, Roztocze będzie idealnym wyborem. Romantycznych tras spacerowych jest tam mnóstwo, a miejsca, takie jak Zamość, Zwierzyniec, Szczebrzeszyn są pełne urokliwych kościołów i innych zabytków architektury malowniczo wpisanych w tamtejszy krajobraz.

fot. serwislokalny.com

Sanktuarium świętego Walentego w Bieruniu
Kto chce spotkać patrona zakochanych osobiście, powinien wybrać się z ukochaną osobą do Bierunia. W tamtejszym niewielkim, drewnianym sanktuarium znajdują autentyczne relikwie świętego, a 14 lutego odbywają się uroczystości odpustowe, podczas których zakochani mogą zanosić do Walentego swoje prośby.