Rynek miejski zarówno w dawnych, jak i obecnych czasach stanowi serce miasta. Kiedyś było on centrum miejskiego życia – handlu, usług, interesów. Obecnie to główne miejsce spotkań z przyjaciółmi, randek, cel wycieczek turystycznych. W Polsce zachowało się wiele przepięknych rynków o niepowtarzalnym klimacie, tętniących życiem i historią.
Rynek główny w Krakowie to największy średniowieczny rynek w Polsce, naszpikowany zabytkami światowej klasy.
Renesansowy plac w centrum Zamościa ze słynnym ratuszem i wspaniałymi kamienicami miał stanowić urzeczywistnienie wyobrażenia o mieście idealnym.
Toruń posiada rynek unikatowy pod względem architektury średniowiecznej, układ jego ulic nie zmienił się od 700 lat.
Gdański rynek to świadectwo niegdysiejszej świetności i zamożności miasta – bogato zdobione kamienice kupieckie, imponujący ratusz, arsenał czy Dwór Artusa to cenne i unikatowe zabytki, które co roku przyciągają do Gdańska tysiące turystów z całego świata.
Nie tylko wielkomiejskie rynki budzą zachwyt zwiedzających. Nieduży, ale niezwykle urokliwy rynek w Kazimierzu Dolnym to jedna z naszych wizytówek w zagranicznych przewodnikach. Fantastyczne dekoracje manierystycznych kamienic, studnia, wznosząca się wzgórzu nad Wisłą fara to widok, który nie może się znudzić.
You must be logged in to post a comment.