5 miejsc na naukę jazdy na nartach dla dzieci

Przygodę z nartami lub deską snowboardową najlepiej zacząć jak najwcześniej, szkółki narciarskie oferują naukę szusowania już dla 4-letnich maluchów. Zbliżające się ferie zimowe to idealna okazja do nauki jazdy na nartach dla najmłodszych, zwłaszcza, że w Polsce nie brakuje świetnie przygotowanych ośrodków narciarskich dla rodzin z dziećmi. Oto kilka propozycji.

Rytro

fot. archiwum.sadeczanin.info

W Ryterskim Raju na młodych narciarzy czekają 3 łatwe trasy niebieskie i jedna o długości 1200 m z wyciągiem krzesełkowym, z kolei „Rogasiowa Łąka” z wyciągiem taśmowym to miejsce na pierwsze treningi dla maluchów. W ośrodku zarówno dzieci, jak i całe rodziny mogą korzystać z pomocy instruktorów lub wziąć udział w półkoloniach.

Bukowina
W Rodzinnej Stacji Narciarskiej Rusin Ski panują doskonałe warunki narciarskie bez względu na wiek i stopień zaawansowania. 4 wyciągi, tor do snowtubingu i rozwinięta baza turystyczna ściągają do Bukowiny miłośników rodzinnego szusowania z całej Polski.

Istebna
Na dzieci oprócz doskonale przygotowanych tras (3 oświetlone i ratrakowane z wyciągami dla dzieci w każdym wieku) czeka tu mnóstwo atrakcji, m.in.: Park zimowy z karuzelami, Mini Zoopark, Kącik Malucha i park wodny.

Ustrzyki Dolne
Swoich sił na nartach maluchy mogą próbować także w sercu malowniczych Bieszczad. Łagodny 300-metrowy stok to idealne miejsce do nauki narciarstwa poprzez zabawę.

Zakopane

fot. dzieckowpodrozy.pl

Miejsca dla małych narciarzy nie mogło zabraknąć w stolicy polskich gór. W ośrodku na stokach góry Nosal jest wszystko, co potrzebne dla początkujących narciarzy w każdym wieku: „ośla łączka”, wyciąg talerzykowy „Żółwik” i 3 trasy niebieskie. Dzieciom z pewnością spodoba się możliwość zdobywania odznak misia Stramusia, Ogródek zimowy i Klub Misia Stramusia, gdzie mogą brać udział w zabawach z animatorami.

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading