5 ciekawych pomysłów na majówkę

Miejsca, takie jak Zakopane, Sopot czy Kazimierz Dolny to majówkowe hity – oprócz wspaniałych atrakcji znajdziemy tam tłumy turystów. Jeśli pierwsze dni maja chcecie spędzić w miejscu pięknym, ciekawym i trochę mniej zatłoczonym, oto kilka propozycji.

fot. new.biebrza.com

Biebrzański Park Narodowy
Ten największy narodowy w Polsce to wymarzone miejsce na wiosenną wycieczkę – wśród torfowisk i mokradeł można w nim oglądać najrzadsze w Europie gatunki roślin i ptaków.

fot. podroze.onet.pl

Suwalszczyzna
Dziki i unikatowy krajobraz polodowcowy z jeziorami, morenami i głazowiskami zachwyci wszystkich miłośników dzikiej i nieujarzmionej natury.

fot. pogoda.interia.pl

Góry Stołowe

Dzięki fantastycznym formom skalnym to jedne z najbardziej niezwykłych gór w Polsce. W Ziemi Kłodzkiej nie brakuje także wielu ciekawych zabytków.

fot. polskaniezwykla.pl

Konstancin-Jeziorna
Podwarszawskie uzdrowisko pełne drzew i zabytkowych willi to wspaniałe miejsce na relaks, znajdują się w nim tężnie solankowe, ścieżki zdrowia oraz Muzeum Papiernictwa.

fot. pl.pinterest.com

Beskid Śląski
Pogranicze Polski, Słowacji i Czech to miejsce bogate kulturowo i przyrodniczo, w którym można naładować się pozytywną energią.